22 czerwca 2018 , Wołgograd Arena

Mundial 2018. Nigeria – Islandia 2:0. Dwa nokautujące ciosy Ahmeda Musy

22 cze, 18:55
Mundial 2018: Grupa D, Nigeria – Islandia (mecz)
Coraz ciekawiej w rywalizacji w grupie D. Piłkarze reprezentacji Nigerii pokonali w Wołgogradzie Islandczyków 2:0 (0:0), a taki wynik oznacza, że przed ostatnią kolejką ciągle trzy zespoły z grupy D mają szansę dołączyć do Chorwacji i awansować do 1/8 finału.

"Adios, Leo Messi". Kibice wysyłają Argentyńczyka na emeryturę

Bohater meczu: AHMED MUSA
Dwie okazje wykorzystane i co najmniej dwie kolejne, po których także mógł wpisać się na listę strzelców. Znakomity mecz pierwszego Nigeryjczyka, który może pochwalić się czterema golami na mistrzostwach świata.

Jak padły bramki?
48' (1:0): akcja Nigeryjczyków w tempie pociągu TGV. Prawą stroną rozpędził się Victor Moses. Po jego podaniu w pole karne Ahmed Musa fenomenalnie przyjął piłkę i błyskawicznym strzałem z powietrza otworzył wynik. Zdecydowanie jeden z najładniejszych goli trwającego mundialu.
74' (2:0): ależ zabawił się z rywalami Musa! Rozpędzony Nigeryjczyk ograł jednego obrońcę, ograł bramkarza i wpakował piłkę do bramki.

Jak mogły paść bramki?
34' Birkir Bjarnason zdecydował się na efektownego woleja z narożnika pola karnego. Próbie zabrakło precyzji. A szkoda, bo Islandczyk mógł zaliczył najładniejszego gola w karierze.
45' Dośrodkowanie Gylfiego Sigurdssona z rzutu wolnego. Niby bardzo dobre, niby chętnych do zamknięcia tej wrzutki było aż czterech Islandczyków, ale jednak żaden nie sięgnął piłki. Najbliżej był Alfred Finnbogason.
56' Wilfred Ndidi przymierzył z dystansu. Strzał bardzo dobry, ale interwencja Hannesa Halldorssona jeszcze lepsza.
55' Tym razem na uderzenie spoza pola karnego zdecydował się Moses. Piłka przeleciała zaledwie kilka centymetrów nad poprzeczką.
73' Musa bliski drugiego trafienia. Atomowy strzał z dystansu, ale tylko w poprzeczkę.
83' Trudno o lepszą okazję niż rzut karny. Niestety dla Islandczyków ich lider, Gylfi Sigurdsson pomylił się z jedenastego metra, posyłając piłkę wysoko w niebo.

6 Leon Balogun
65' Ragnar Sigurdsson 6
8 Oghenekaro Etebo 90'
83' Gylfi Sigurdsson 10
10 John Obi Mikel
87' Aron Gunnarsson 17
11 Victor Moses 49'
Rurik Gislason 19
7 Ahmed Musa 75' 49'
Alfred Finnbogason 11
14 Kelechi Iheanacho 85'
71' Jon Dadi Boedvarsson 22
12 Abdullahi Shehu
65' Sverrir Ingi Ingason 5
13 Simy
Johann Berg Gudmundsson 7
15 Joel Chukwuma Obi
71' Bjoern Sigurdarson 9