19 sierpnia 2019

Mundial 2018. Belgia – Tunezja 5:2. Koncert Czerwonych Diabłów

23 cze, 15:55
Radość Belgów (fot. Getty Images)
Reprezentacja Belgii bez najmniejszych problemów wygrała drugi mecz na mundialu w Rosji. Czerwone Diabły tym razem pokonały 5:2 (3:1) Tunezję.

BOHATER MECZU: Romelu Lukaku
Bohater meczu, postrach tunezyjskiej defensywy. Nie dość, że wygrywał wszystkie pojedynki główkowe, to jeszcze w pojedynkach szybkościowych był górą. Rozegrał fantastyczne spotkanie, nękał obrońców raz po raz, a występ ukoronował dwoma strzelonymi golami.

ANTYBOHATER MECZU: Ali Maaloul
Popełniał katastrofalne błędy. Nie dość, że był wiecznie spóźniony, to jeszcze po dwóch jego złych przyjęciach piłki padły bramki dla Czerwonych Diabłów.

JAK PADŁY BRAMKI?
6' (1:0) Eden Hazard bezbłędnie wykorzystał rzut karny – bramkarz pofrunął w jeden róg, Belg kopnął w drugi.
16' (2:0) Fatalny błąd w przyjęciu piłki popełnił tunezyjski obrońca. Kontratak rozpoczął Dries Mertens, podał do wychodzącego na pozycję Lukaku, który płaskim strzałem wykorzystał tę okazję.
18' (2:1) Wahbi Khazri precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę strącił obok rozpaczliwie interweniującego Thibauta Courtois Dylan Bronn.
40+3' (3:1) Thomas Meunier zachował się pod polem karnym rywali jak rasowy rozgrywający. Kiwnął przeciwnika i sprytnie podał na wolne pole do Lukaku, który "podcinką" pokonał Tunezyjczyka.
50' (4:1) Toby Alderweireld "uruchomił" Hazarda, który przedryblował jeszcze bramkarza i trafił do pustej bramki.
90' (5:1) Youri Tielemans znakomicie zagrał na dziesiąty metr, a Michy Batshuayi wślizgiem zdobył piątą bramkę.
90+3' (5:2) Khazri z najbliższej odległości wykorzystał płaskie podanie z boku.

Fetujący gola Romelu Lukaku (fot. Getty Images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
2' Mocne zagranie z głębi pola otrzymał Lukaku, który zdołał ominąć obrońcę i dopiero rzutem na taśmę jego szarżę przerwał wślizgiem bramkarz.
30' Potężny strzał sprzed pola karnego oddał Axel Witsel, ale siła była w nim odwrotnie proporcjonalna do precyzji.
33' Khazri sprytnie kopnął zza pola karnego i z problemami Courtois.
48' Alderwiereld zmarnował znakomite podanie ze skrzydła i będąc tuż przed bramką fatalnie chybił.

SYTUACJA W GRUPIE
Belgowie są zdecydowanym liderem grupy z sześcioma punktami w dorobku i bilansem bramek 8:2. Mają trzy punkty przewagi nad Anglikami, którzy jednak mają jeszcze w perspektywie mecz z Panamą. Tunezja zaś, z zerowym dorobkiem, zamyka stawkę.