32' Ola Toivonen

Mundial 2018: Kroos w ostatniej chwili! Niemcy wygrali w "10"

23 cze, 22:00
Mundial 2018: Grupa F, Niemcy – Szwecja (mecz)
Reprezentacja Niemiec w trudnej sytuacji zdołała wyjść na tarzczy. W rozegranym w Soczi spotkaniu zwyciężyła 2:1 (0:1) ze Szwecją. O triumfie mistrzów świata przesądził strzał Toniego Kroosa z rzutu wolnego w ostatniej minucie doliczonego czasu.

BOHATER MECZU - TONI KROOS
Przez większość spotkania nie zasługiwał na to miano. Był to jeden z gorszych występów pomocnika Realu w ostatnim czasie w kadrze, ale w kluczowym momencie okazał się decydujący. Piękny gol dał Niemcom niezwykle cenne zwycięstwo.

JAK PADŁY GOLE?
32’ (0:1). Piękna akcja Szwedów. Oko w oko z Manuelem Neuerem stanął Ola Toivonen i sprytnym lobem dał prowadzenie swojej reprezentacji.
48’ (1:1). Po przerwie Niemcy szybko wzięli się do odrabiania strat. Po dośrodkowaniu Timo Wernera do piłki w polu karnym dopadł Marco Reus i doprowadził do remisu.
90+5' (2:1). Z piekła do nieba. Wybitny strzał Kroosa z rzutu wolnego dał reprezentacji Niemiec ważne trzy punkty.

OSŁABIENIE W KOŃCÓWCE
Niemcom w pogoni wyniku nie pomógł Jerome Boateng, który w nieco ponad 10 minut otrzymał dwie żółte kartki i w końcówce mistrzowie świata musieli sobie radzić w dziesięciu. Szwedzi jednak nie skorzystali z okazji, aby postarać się o zwycięską bramkę i to na nich się zemściło.

Toni Kroos (P, fot. Getty Images)

NAJLEPSZE SYTUACJE
3’ – pierwsza dobra okazja dla Niemców, ale Julian Draxler został zablokowany w polu karnym przez szwedzkiego obrońcę.
13’ – Marcus Berg doszedł do okazji sam na sam, ale nie zdołał jej wykorzystać. Była to kontrowersyjna sytuacja, ponieważ Szymon Marciniak mógł w tym wypadku podyktować rzut karny za faul na napastniku.
19’ – próba Sebastiana Rudego ze skraju pola karnego, ale piłka przeleciała obok słupka.
39’ – Robina Olsena tym razems tarał się zaskoczyć Ilkay Guendogan, lecz bramkarz obronił uderzenie pomocnika reprezentacji Niemiec.
45+2’ – ostatnia szansa Szwedów przed przerwą. Neuer tym razem nie dał się zaskoczyć po strzale Berga.
51’ – w polu karnym znalazł się niepilnowany Thomas Mueller, który był bliski strzelenia gola głową, aole piłka przeleciała obok bramki.
68’ – dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło pod nogi Mario Gomeza, ale ten nie potrafił celnie uderzyć z kilku metrów.
76’ – próba zaskoczenia Manuela Neuera z dystansu, ale Niemiec zdążył wrócić do bramki i tym razem nie dał się przelobować.
81’ – kolejna centra ze strony Joshuy Kimmicha, a tym razem podanie kolegi z niedużej odległości zmarnował Werner.

7 Julian Draxler 46'
90' Sebastian Larsson 7
8 Toni Kroos 90'
52' Albin Ekdal 8
11 Marco Reus 90' 48'
Emil Forsberg 10
13 Thomas Mueller
74' 32' Viktor Claesson 17
19 Sebastian Rudy 31'
90' Marcus Berg 9
9 Timo Werner
78' 32' Ola Toivonen 20
4 Matthias Ginter
78' John Guidetti 11
21 Ilkay Guendogan 31'
74' Jimmy Durmaz 21
23 Mario Gomez 48' 46'
90' Isaac Kiese Thelin 22