26 czerwca 2019

Mundial 2018: Anglia – Panama 6:1. Koncert Wyspiarzy i historyczny gol Panamy

24 cze, 15:55
Radość Anglików (fot. Getty Images)
Reprezentacja Anglii pokonała aż 6:1 (5:0) Panamę w drugim meczu rozgrywanym na mundialu. Tym samym Wyspiarze mają identyczny dorobek punktowy, co Belgia oraz taki sam bilans bramkowy (8:2). O pierwszym miejscu może zadecydować... klasyfikacja Fair Play.

Coraz więcej zmian, czyli polskie "mecze o wszystko"

BOHATER MECZU: Harry Kane
Wystarczyła mu nieco ponad godzina spędzona na boisku, by zaliczyć hat-tricka. Najpierw napastnik Tottenhamu dwukrotnie pokonał bramkarza po strzałach z rzutu karnego, a przy trzeciej bramce... został trafiony piłką. Duże zagrożenie stwarzał również przy stałych fragmentach gry, bo bardzo często górne piłki były kierowane pod jego adresem.

ANTYBOHATEROWIE MECZU: Panamczycy
Katastrofalnie prezentowali się zwłaszcza w defensywie. Często byli spóźnieni i zbyt pasywni, a ponadto popełniali bardzo proste błędy, które skutkowały rzutami karnymi dla rywali.

JAK PADŁY BRAMKI?
8' (1:0) Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową strzelił niepilnowany John Stones.
22' (2:0) Kane bardzo mocno i, co najważniejsze, celnie trafił w "okienko".
36' (3:0) Jesse Lingard wymienił piłkę "na ścianę" z Raheemem Strelingiem i fenomenalnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza.
40' (4:0) Sprytnie rozegrali rzut wolny Wyspiarze. Z najbliższej odległości zablokowane zostało uderzenie Sterlinga, ale już dobitka Stonesa była skuteczna.
45+1' (5:0) Ponownie z jedenastu metrów Kane.
62' (6:0) Ruben Loftus-Cheek zdecydował się na próbę z dystansu, ale piłka – zanim wpadła do bramki – odbiła się jeszcze od Kane'a.
78' (6:1) Felipe Baloy wślizgiem wykończył dośrodkowanie Amira Murillo. To pierwszy gol Panamy na mistrzostwach świata.

Harry Kane i Roman Torres (fot. Getty Images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
5' Niespodziewanie okazję miał Anibal Godoy, ale ze skraju pola karnego skiksował.
16' Edgar Barcenas lewą nogą kopnął z około 20 metrów, ale piłka nieznacznie minęła bramkę.
49' Sterling otrzymał zagranie z głębi pola i niewiele brakowało, by minął wybiegającego odważnie bramkarza.
67' Murillo był już sam na sam z Jordanem Pickfordem, ale nie zdołał zmieścić piłki pomiędzy rywalem a słupkiem.