78' Felipe Baloy

Mundial 2018: Anglia – Panama 6:1. Koncert Wyspiarzy i historyczny gol Panamy

24 cze, 15:55
Mundial 2018: Grupa G, Anglia - Panama (mecz)
Reprezentacja Anglii pokonała aż 6:1 (5:0) Panamę w drugim meczu rozgrywanym na mundialu. Tym samym Wyspiarze mają identyczny dorobek punktowy, co Belgia oraz taki sam bilans bramkowy (8:2). O pierwszym miejscu może zadecydować... klasyfikacja Fair Play.

Coraz więcej zmian, czyli polskie "mecze o wszystko"

BOHATER MECZU: Harry Kane
Wystarczyła mu nieco ponad godzina spędzona na boisku, by zaliczyć hat-tricka. Najpierw napastnik Tottenhamu dwukrotnie pokonał bramkarza po strzałach z rzutu karnego, a przy trzeciej bramce... został trafiony piłką. Duże zagrożenie stwarzał również przy stałych fragmentach gry, bo bardzo często górne piłki były kierowane pod jego adresem.

ANTYBOHATEROWIE MECZU: Panamczycy
Katastrofalnie prezentowali się zwłaszcza w defensywie. Często byli spóźnieni i zbyt pasywni, a ponadto popełniali bardzo proste błędy, które skutkowały rzutami karnymi dla rywali.

JAK PADŁY BRAMKI?
8' (1:0) Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową strzelił niepilnowany John Stones.
22' (2:0) Kane bardzo mocno i, co najważniejsze, celnie trafił w "okienko".
36' (3:0) Jesse Lingard wymienił piłkę "na ścianę" z Raheemem Strelingiem i fenomenalnym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza.
40' (4:0) Sprytnie rozegrali rzut wolny Wyspiarze. Z najbliższej odległości zablokowane zostało uderzenie Sterlinga, ale już dobitka Stonesa była skuteczna.
45+1' (5:0) Ponownie z jedenastu metrów Kane.
62' (6:0) Ruben Loftus-Cheek zdecydował się na próbę z dystansu, ale piłka – zanim wpadła do bramki – odbiła się jeszcze od Kane'a.
78' (6:1) Felipe Baloy wślizgiem wykończył dośrodkowanie Amira Murillo. To pierwszy gol Panamy na mistrzostwach świata.

Harry Kane i Roman Torres (fot. Getty Images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
5' Niespodziewanie okazję miał Anibal Godoy, ale ze skraju pola karnego skiksował.
16' Edgar Barcenas lewą nogą kopnął z około 20 metrów, ale piłka nieznacznie minęła bramkę.
49' Sterling otrzymał zagranie z głębi pola i niewiele brakowało, by minął wybiegającego odważnie bramkarza.
67' Murillo był już sam na sam z Jordanem Pickfordem, ale nie zdołał zmieścić piłki pomiędzy rywalem a słupkiem.

2 Kyle Walker
72' Michael Murillo 2
5 John Stones 40' 8'
44' Fidel Escobar 4
6 Harry Maguire
Roman Torres 5
7 Jesse Lingard 63' 36'
Eric Davis 15
8 Jordan Henderson
69' Gabriel Gomez 6
12 Kieran Trippier 70' 8'
69' Edgar Barcenas 8
18 Ashley Young
10' Armando Cooper 11
21 Ruben Loftus-Cheek 24'
62' Anibal Godoy 20
16 Phil Jones
69' Abdiel Arroyo 16
17 Fabian Delph 63'
Luis Ovalle 17
19 Marcus Rashford
Luis Tejada 18
20 Dele Alli
78' 62' Ricardo Avila 19
22 Trent Alexander-Arnold
78' 69' Felipe Baloy 23