24 czerwca 2018 , Jekaterynburg Arena
Senegal
11' Sadio Mane
71' Moussa Wague

Mundial 2018. Japonia – Senegal 2:2: remis w "polskiej" grupie. Kosztowny błąd Kawashimy

24 cze, 18:52
Mundial 2018: Grupa H, Japonia – Senegal (mecz)
Japonia zremisowała z Senegalem 2:2 (1:1) w pierwszym niedzielnym meczu grupy H. W Jekaterynburgu drużyną lepszą byli Japończycy, ale to ich rywale dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Punkt azjatyckiej drużynie zapewnił Keisuke Honda. Wcześniej fatalny błąd popełnił japoński bramkarz, Eiji Kawashima.

NAWAŁKA ZDECYDOWAŁ! ZNAMY SKŁAD POLAKÓW NA MECZ Z KOLUMBIĄ

ANTYBOHATER: Eiji Kawashima
35-letni bramkarz reprezentacji Japonii – w niegroźnej sytuacji – podarował rywalom gola w 11. minucie spotkania. Strzał na jego bramkę z lewej strony pola karnego oddawał Youssouf Sabaly, a Kawashima – z sobie tylko znanych powodów – zamiast złapać piłkę, zdecydował się ją piąstkować, przez co nabił stojącego metr przed nim Sadio Mane. To kosztowało Japończyków wygraną...

JAK PADŁY GOLE?
11' (0:1) Fatalny błąd Kawashimy – japoński bramkarz piąstkował piłkę po łatwym strzale rywali i nabił stojącego metr przed nim Mane.
34' (1:1) Przerzut przez całe boisko w pole karne Senegalu. Yuto Nagatomo przyjął piłkę na lewej stronie mijając przy tym rywala, podał do niepilnowanego Takashiego Inui, a ten strzałem po długim rogu doprowadził do remisu.
71' (1:2) Sabaly zagrał wzdłuż linii bramkowej z lewej strony pola karnego, do piłki na dalszym słupku dopadł Moussa Wague i silnym strzałem pokonał Kawashimę.
77' (2:2) Wprowadzony sześć minut wcześniej na boisko Honda doprowadził do wyrównania, z czterech metrów trafiając do pustej bramki. Wcześniej z dośrodkowaniem w pole karne minął się bramkarz Senegalu, Khadim N'Diaye.

(fot. Getty Images)

JAK PAŚĆ MOGŁY?
15' Odpowiedź Japończyków na gol Senegalu – po zamieszaniu w polu karnym, piłka trafiła do stojącego poza szesnastką Makoto Hasebe. Jego strzał leciał w światło bramki, ale został zablokowany.
22' Dośrodkowanie Papy Ndiaye z prawej strony boiska strzałem zakończył M'Baye Niang. Kawashima pewnie złapał piłkę.
39' Niang, mając na plecach rywala, wpadł w pole karne, ale w dobrej sytuacji strzelił wprost w wybiegającego z bramki Kawashimę.
60' Z płaskim dośrodkowaniem od Gaku Shibakashiego minął się na piątym metrze Yuya Osako. Gdyby tylko trafił w piłkę, Japonia wyszłaby na prowadzenie.
65' Kolejna akcja Japończyków – Osako zagrywając piętą wypuścił na wolne pole wbiegającego w pole karne Inuiego. Ten uderzył po długim słupku, ale trafił w poprzeczkę.
75' Po zamieszaniu w polu karnym, piłka trafiła pod nogi do niepilnowanego Osaki. Jego strzał w ostatniej chwili zablokował jeden z rywali.

SYTUACJA W GRUPIE:
Po niedzielnym meczu Japonia i Senegal mają na koncie po cztery punkty. Remis w ich spotkaniu sprawia, że Polska w przypadku porażki z Kolumbią, straci szanse na awans do 1/8 finału.

19 Hiroki Sakai
90' Youssouf Sabaly 12
22 Maya Yoshida
71' Moussa Wague 22
7 Gaku Shibasaki
Idrissa Gana Gueye 5
8 Genki Haraguchi 75'
65' Alfred N'Diaye 13
10 Shinji Kagawa 72'
81' Badou Ndiaye 17
14 Takashi Inui 87' 78' 68' 34'
11' Sadio Mane 10
17 Makoto Hasebe 90'
Ismaila Sarr 18
15 Yuya Osako
86' 71' 59' Mbaye Niang 19
9 Shinji Okazaki 75'
65' Cheikhou Kouyate 8
11 Takashi Usami 87'
86' Mame Biram Diouf 9
13 Yoshinori Muto
90' 81' Cheikh Ndoye 11