Arabia Saudyjska
45' Salman Al-Faraj
90' Salem Al-Dawsari
Grupa A
2 : 1
(1 : 1)
ZAKOŃCZONY
25 czerwca 2018 , Wołgograd Arena
Egipt
22' Mohamed Salah

Mundial 2018. Arabia Saudyjska – Egipt 2:1: 45-letni rekordzista. Arabia lepsza od Egiptu

25 cze, 17:52
Mundial 2018: Grupa A, Arabia Saudyjska - Egipt (mecz)
Egipt przegrał na pożegnanie z mundialem 1:2 (1:1) z Arabią Saudyjską. Debiut na mundialu zaliczył 45-letni bramkarz "Faraonów", Essam El-Hadary.

URUGWAJ – ROSJA 3:0: SBORNA SPROWADZONA NA ZIEMIĘ. URUGWAJ WYGRAŁ GRUPĘ A

BOHATER MECZU: Essam El-Hadary
Bramkarz Egiptu został najstarszym piłkarzem w historii mistrzostw świata. Ma aktualnie 45 lat, a w starciu z Arabią Saudyjską zdołał obronić rzut karny. Poza tym popisał się jeszcze kilkoma znakomity interwencjami.

JAK PADŁY BRAMKI?
22' (1:0) Mohamed Salah otrzymał długie zagranie z głębi pola, przyjął piłkę lewą nogą i przelobował bramkarza.
45+6' (1:1) Salman Al-Faraj pewnie wykonał rzut karny.
90+5 (1:2) Salim ad-Dausari, mimo ostrego kąta, zdecydował się na strzał i kopnął na tyle precyzyjnie, że dał trzy punkty Arabii.

Motaz Hawsawi w starciu z Mohamedem Salahem (fot. Getty Images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
15' Ad-Dausari minął kilku obrońców, zbliżył się już do pola karnego i strzałem z dystansu próbował zdobyć bramkę. Świetnie zachował się jednak bramkarz.
24' Salah znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i "podcinką" chciał trafić do bramki. Zabrakło jednak precyzji.
34' Trezeguet dopadł do spadającej w polu karnym piłki, lecz jego techniczny strzał okazał się niecelny.
41' Fahad Al-Muwallad zmarnował rzut karny.
69' Housain Al-Moqahwi z impetem nabiegł na zagraną na 11. metr piłkę, ale jego uderzenie głową odbił bramkarz.

3 Osama Hawsawi
45' Ali Gabr 2
6 Mohammed Al Burayk
Ahmed Hegazy 6
13 Yasir Al Shahrani
86' Ahmed Fathi 7
23 Motaz Hawsawi
Mohamed Abdel-Shafy 13
7 Salman Al-Faraj 45'
Tarek Hamed 8
9 Hattan Sultan Babhir 65'
22' Mohamed Salah 10
14 Abdullah Otayf 90'
Mohamed Elneny 17
16 Hussain Al Mogahwi
45' 22' Abdalla El Said 19
18 Salem Al-Dawsari 90'
81' Trezeguet 21
19 Fahad Al-Muwallad 79' 41'
64' Marwan Mohsen 9
10 Mohammed Al-Sahlawi
81' Mahmoud Kahraba 11
11 Abdulmalek Al-Khaibri
Ayman Ashraf 12
12 Mohammed Kanoo
64' Ramadan Sobhi 14