ZAKOŃCZONY
25 czerwca 2018 , Stadion Kaliningrad
Maroko
14' Khalid Boutaib
81' Youssef En-Nesyri

Mundial 2018. Hiszpania – Maroko 2:2: remis wyrwany rzutem na taśmę

25 cze, 21:55
Mundial 2018: Grupa B, Hiszpania - Maroko (mecz)
Hiszpania niespodziewanie nie zdołała pokonać Maroka. Piłkarze Fernando Hierro po bardzo przeciętnym meczu zremisowali 2:2 (1:1).

IRAN – PORTUGALIA 1:1: IRAN WALCZYŁ, PORTUGALIA AWANSOWAŁA. BAJECZNY GOL QUARESMY

BOHATER MECZU: Isco
Cała ofensywa Hiszpanów stanowiła spora zagrożenie dla Maroka, ale to Isco był najniebezpieczniejszy w tej formacji. Poruszał się po boisku dość swobodnie, bo można go było zobaczyć i na obu skrzydłach, i w środku pola. Dużo dryblował, kreował okazje strzeleckie kolegom. Do tego zdobył bramkę.

JAK PADŁY BRAMKI?
14' (0:1) Khalid Boutaib wykorzystał nieporozumienie obrońców, przejął piłkę i popędził w stronę bramki. Będąc sam na sam z Davidem de Geą, precyzyjnie kopnął lewą nogą.
20' (1:1) Po kombinacyjnej akcji na skrzydle, w pole karne wbiegł Andres Iniesta. Wycofał piłkę do Isco, a ten kopnął mocno pod poprzeczkę.
81' (1:2) Youssef En-Nesyri wyskoczył najwyżej ze wszystkich i mocnym uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.
90'+3 (2:2) Iago Aspas sprytnie piętką wykończył półgórne podanie z prawego sektora boiska.

Isco strzelający gola (fot. Getty Images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
25' Butaib uciekł obrońcom i miał stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Z najbliższej odległości trafił jednak prosto w bramkarza.
37' Sergio Busquets otrzymał znakomite zagranie ze skrzydła, ale fatalnie uderzył głową.
45' Diego Costa wślizgiem próbował zamknąć akcję Hiszpanów, ale zdołał tylko delikatnie trącić piłkę.
55' Nordin Amrabat potężnie kopnął ze skraju pola karnego, lecz trafił "zaledwie" w poprzeczkę.

1 David De Gea
88' Munir 12
2 Daniel Carvajal 90'
90' Achraf Hakimi 2
3 Gerard Pique
31' Manuel da Costa 4
15 Sergio Ramos
Romain Saiss 6
18 Jordi Alba
Nabil Dirar 17
5 Sergio Busquets
85' Hakim Ziyech 7
6 Andres Iniesta 19'
21' Karim El Ahmadi 8
10 Thiago Alcantara 74'
63' Younes Belhanda 10
21 David Silva 84'
31' Mbark Boussoufa 14
22 Isco 19'
29' Nordin Amrabat 16
19 Diego Costa 74'
72' 14' Khalid Boutaib 13
8 Koke
81' 63' Faycal Fajr 11
9 Rodrigo 84'
Amine Harit 18
11 Lucas Vazquez
81' 72' Youssef En-Nesyri 19
12 Alvaro Odriozola
85' Aziz Bouhaddouz 20