Mundial 2018. Faworyci rozczarowali. Francja z Danią na remis

26 cze, 17:51
Źródło: sport.tvp.pl
Mundial 2018: Grupa C, Dania - Francja (mecz)
Reprezentacja Francji zremisowała z Danią 0:0 w meczu 3. kolejki grupy C mistrzostw świata. To pierwszy bezbramkowy wynik w turnieju. Obie drużyny awansowały do 1/8 finału.

NIESKUTECZNA AUSTRALIA. HISTORYCZNY MECZ PERU

BOHATER MECZU: Kasper Schmeichel Miał kilka udanych interwencji. Był pewnym punktem zespołu i po raz drugi na mundialu zachował czyste konto.

ANTYBOHATEROWIE: Didier Deschamps i Age Hareide Mierzyły się ze sobą dwie najlepsze drużyny grupy, dlatego fani mogli spodziewać się świetnego widowiska. Tak jednak nie było. Trenerzy postanowili, że ich zespoły zagrają asekuracyjnie. Trójkolorowi zadowolili się remisem, który dawał im pierwsze miejsce. Duńczycy nie zaryzykowali i nie spróbowali pokonać rywali.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 15' – Lucas Hernandez wbiegł w pole karne i zagrał do Oliviera Giroud. Ten kopnął na bramkę, ale dobrze spisał się Schmeichel.
29' – Andreas Cornelius dostał piłkę z lewej strony i zagrał w pole karne do wbiegającego Christiana Eriksena. Z bramki w porę wyszedł jednak Steve Mandanda i – wspólnie z Hernandezem – powstrzymał rywala.
32' – Ousmane Dembele spróbował z dystansu, ale piłka minęła bramkę.
54' – Eriksen oddał strzał z rzutu wolnego, Mandanda odbił piłkę przed siebie, jednak zdążył naprawić błąd.
70' – Nabil Fekir przyjął piłkę tuż przed polem karnym i kopnął na bramkę. Trafił tylko w boczną siatkę.
82' – Fekir sprawdził z dystansu Schmeichela. Ten poradził sobie z zagraniem.

SYTUACJA W TABELI Francuzi zakończyli rywalizację jako zwycięzcy grupy. Drugie miejsce zajęli Duńczycy. Na trzeciej pozycji uplasowało się Peru, a na ostatniej – Australia. W 1/8 finału Francja i Dania zmierzą się z drużynami, które awansują z grupy D (Chorwacja, Nigeria, Islandia, Argentyna).

17 Jens Stryger Larsen
50' Lucas Hernandez 21
6 Andreas Christensen
68' Antoine Griezmann 7
8 Thomas Delaney 90'
Thomas Lemar 8
10 Christian Eriksen
78' Ousmane Dembele 11
7 William Kvist
78' Kylian Mbappe 10