Mundial 2018. Emocje do samego końca. Rojo uratował Argentynę

26 cze, 21:57
Źródło: sport.tvp.pl
Mundial 2018: Grupa D, Nigeria - Argentyna (mecz)
Reprezentacja Argentyny pokonała Nigerię 2:1 (1:0) w meczu 3. kolejki grupy D mistrzostw świata. Wicemistrzowie świata przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę dopiero w końcówce spotkanie. W 1/8 finału zmierzą się z Francją.

Islandia ambitna, ale bez szczęścia. Spokój Chorwatów

BOHATER MECZU: Marcos Rojo To jego gol przesądził o zwycięstwie Argentyny. W 86. minucie doszedł do dośrodkowania i z wielkim spokojem zdobył bramkę. Dzięki temu trafieniu Albicelestes awansowali.

JAK PADŁY GOLE? 0:1 (14') – Ever Banega kapitalnie zagrał za obrońców Nigerii. Do podania doszedł Leo Messi, który perfekcyjnie opanował piłkę i w sytuacji sam na sam pokonał Francisa Uzoho.
1:1 (49') – Nigeryjczycy mieli rzut rożny. Javier Mascherano sfaulował Leona Baloguna i sędzia podyktował rzut karny. Szansę wykorzystał Victor Moses.
1:2 (86') – Cristian Pavon podał do Gabriel Mercado, który idealnie zacentrował do Rojo, a ten perfekcyjnie wykończył akcję.

Leo Messi (fot. Getty Images)

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 9' – Ahmed Musa kopnął zza pola karnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
27' – Messi prostopadle podał do Gonzalo Higuaina, który miał świetną szansę, jednak dobrze spisał się Uzoho.
34' – Messi kopnął z rzutu wolnego, ale bramkarz trącił piłkę i ta trafiła w słupek.
71' – świetna akcja Nigerii. Musa zagrał do Odiona Ighalo, który przepuścił piłkę, a nabiegający Onyinye Ndidi oddał mocny strzał z dystansu. Nad poprzeczką.
75' – Musa biegł lewą stroną i dośrodkował w pole karne. Rojo interweniował, jednak zrobił to źle i piłka spadła pod nogi Ighalo. Napastnik kopnął obok słupka. Rojo w tej sytuacji zagrał ręką. Sędzia skorzystał z VAR-u, ale nie podyktował "jedenastki".
80' – Higuain zmarnował kapitalną szansę. Dostał świetne podanie od Maximiliano Mezy, ale kopnął wysoko nad poprzeczką.
83' – Ighalo przegrał w sytuacji sam na sam z Franco Armanim.
85' – Oghenekaro Etebo spróbował z rzutu wolnego, ale trafił w boczną siatkę.

SYTUACJA W GRUPIE Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Chorwacji, która wygrała wszystkie mecze. Z drugiej pozycji awansowała Argentyna. Nigeryjczycy zajęli trzecie miejsce, a ostatnie – Islandczycy.

5 William Troost-Ekong
86' Gabriel Mercado 2
6 Leon Balogun 32'
80' Nicolas Tagliafico 3
22 Kenneth Omeruo 90'
86' Marcos Rojo 16
2 Brian Idowu
Nicolas Otamendi 17
4 Onyinye Ndidi
64' 14' Ever Banega 7
8 Oghenekaro Etebo
49' Javier Mascherano 14
10 John Obi Mikel 90'
61' Enzo Perez 15
11 Victor Moses 51'
Gonzalo Higuain 9
7 Ahmed Musa 90'
90' 14' Lionel Messi 10
14 Kelechi Iheanacho 46'
72' Angel Di Maria 11
15 Joel Chukwuma Obi
72' Maximiliano Meza 13
17 Ogenyi Onazi
Eduardo Salvio 18
18 Alex Iwobi 90'
80' Sergio Aguero 19
19 John Ogu
Giovani Lo Celso 20
20 Chidozie Awaziem
Paulo Dybala 21
21 Tyronne Ebuehi
61' Cristian Pavon 22