Islandia
76' Gylfi Sigurdsson
Grupa D
1 : 2
(0 : 0)
ZAKOŃCZONY
26 czerwca 2018 , Rostov Arena
Chorwacja
53' Milan Badelj
90' Ivan Perisić

Mundial 2018. Islandia – Chorwacja 1:2. Debiutanci poza turniejem

26 cze, 21:52
Mundial 2018: Grupa D, Islandia - Chorwacja (mecz)
Reprezentacja Islandii, pomimo ogromnej ambicji, nie zdołała awansować do 1/8 finału mistrzostw świata. W ostatnim meczu fazy grupowej przegrała w Rostowie nad Donem 1:2 (0:0) z Chorwacją, choć stworzyła kilka znakomitych okazji. Zespół Zlatko Dalicia przypieczętował pierwsze miejsce i w kolejnej rundzie zagra z Danią.

Emocje do samego końca. Rojo uratował Argentynę

JAK PADŁY BRAMKI? 0:1: 53' – Chorwaci ładnie rozgrywali piłkę przed polem karnym rywali. Piłkę z lewej strony dograł Josip Pivarić, a ta po rykoszecie idealnie ułożyła się Milanowi Badeljowi, który wolejem trafił do bramki.
1:1: 76'– Gylfi Sigurdsson dośrodkował z lewej strony, a piłkę ręką dotknął Dejan Lovren. Sigurdsson podszedł do rzutu karnego i trafił pod poprzeczkę.
1:2: 90' – Prosta strata Islandczyków na własnej połowie, piłka trafiła do Perisicia, a ten uderzył nie do obrony z lewej strony.

BOHATER: Milan Badelj Zaprezentował się znakomicie w środku pola i dał trenerowi do myślenia przed meczem kolejnej fazy turnieju. Zdobył bardzo ładną bramkę.

JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI? 28' Hordur Magnusson uderzył głową obok bramki po rzucie rożnym.
31' Strzał Sigurdssona z rzutu wolnego złapał Lovre Kalinić.
40' Alfred Finbogasson odebrał piłkę przed polem karnym Chorwacji, zagrał "na ścianę" do Sigurdssona i strzelił płasko, minimalnie obok bramki.
45' Po rzucie rożnym piłka trafiła do Birkira Bjarnasona w środku pola karnego. Mógłby być gol, gdyby nie to, że obrońca zablokował strzał Islandczyka.
45+2' Strzał Arona Gunarssona z prawej strony pola karnego z dużymi problemami obronił Kalinić.
52' Potężne uderzenie Badelja w poprzeczkę! Powtórka pokazała, że był minimalny rykoszet od obrońcy.
55' Sverrir Ingason głową w poprzeczkę.
72' Płaskie dośrodkowanie z prawej strony do Bjarnasona, ale ten skiksował.
89' Kramarić w dobrej sytuacji uderzył zza pola karnego obok bramki.

SYTUACJA W TABELI Chorwaci z kompletem punktów wygrali grupę i będą faworytem starcia z Danią w Niżnym Nowogrodzie. Drugie miejsce zajęła Argentyna, która zagra z Francją. Islandia zakończyła zmagania w Rosji na ostatnim miejscu z jednym punktem.

5 Sverrir Ingi Ingason
83' Tin Jedvaj 13
6 Ragnar Sigurdsson 70'
Duje Caleta-Car 15
18 Hoerdur Magnusson
53' Josip Pivarić 22
7 Johann Berg Gudmundsson
90' Ivan Perisić 4
8 Birkir Bjarnason 90'
81' Mateo Kovacic 8
10 Gylfi Sigurdsson 76'
65' Luka Modric 10
17 Aron Gunnarsson
90' 53' Milan Badelj 19
20 Emil Hallfredsson 59'
70' 14' Marko Pjaca 20
9 Bjoern Sigurdarson 70'
70' Dejan Lovren 6
14 Kari Arnason
81' Ivan Rakitić 7
15 Holmar Oern Eyjolfsson
65' Filip Bradaric 14