27 czerwca 2018 , Kazań Arena

Mundial 2018: Niemcy – Korea Południowa 0:2. Mistrzowie świata poza mundialem

27 cze, 19:00
Mundial 2018: Grupa F, Korea Południowa - Niemcy (mecz)
Reprezentacja Niemiec przegrała 0:2 (0:0) z Koreą Południowa w ostatnim meczu grupy F. Tym samym mistrzowie świata skończyli przygodę z mundialem po trzech meczach.

Mundial 2018. Skuteczna Szwecja i dzielny Meksyk z awansem

BOHATER MECZU: Kim Young-Gwon
W rewelacyjny sposób odnalazł się pod bramką Niemców w doliczonym czasie gry i sprytnym strzałem pozbawił Niemców nadziei.

ANTYBOHATEROWIE MECZU: ofensywa Niemców
Do bólu przewidywalna, spowolniona w ruchach. Mistrzowie świata nie potrafili stworzyć jakiegokolwiek elementu zaskoczenia, rzadko kiedy dochodzili do sytuacji strzeleckich i nawet zamykający dotychczas stawkę Koreańczycy potrafili nie stracić gola.

JAK PADŁY BRAMKI?
90+2' (1:0) Po zamieszaniu w polu karnym bramkę z najbliższej odległości zdobył Kim Young-Gwon.
90+7 (2:0) Manuel Neuer wybiegł daleko od własnego pola karnego, a po długim zagraniu bez problemu do pustej bramki trafił Son Heung-min.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
19' O mały włos, a skompromitowałby się Manuel Neuer. Po strzale z dystansu niemiecki bramkarz nie zdołał chwycić piłki i heroiczną interwencją uratował zespół od straty gola.
39' Timo Werner balansem ciała oszukał obrońcę i zdołał kopnąć w stronę bramki – piłka odbiła się jednak jeszcze od obrońcy i wypadła na rzut rożny.
40' Po dośrodkowaniu z bocznego sektora Mats Hummels opanował piłkę, okiwał przeciwnika, ale jego kopnięcie zablokował wślizgiem defensor.
48' Leon Goretzka miał doskonałą okazję do zdobycia bramki, ale po jego uderzeniu głową świetnie spisał się bramkarz.
51' Potężnie z woleja próbował Werner, ale minimalnie chybił.

SYTUACJA W GRUPIE
Grupę wygrali Szwedzi, drudzy byli Meksykanie (oba zespoły po sześć punktów). Mistrzowie świata uzbierali tylko trzy punkty, a przez gorszy bilans meczów bezpośrednich z Koreą, zajęli ostatnie miejsce w stawce.

2 Yong Lee
78' Jonas Hector 3
15 Woo-Young Jung 9'
58' Sami Khedira 6
7 Heung-Min Son 90' 65'
63' Leon Goretzka 14
8 Se-Jong Joo 90' 69'
63' Thomas Mueller 13
9 Shin-Wook Kim
Antonio Ruediger 16
10 Seung-Woo Lee
Sebastian Rudy 19
11 Hee-Chan Hwang 79' 56'
78' Julian Brandt 20