(0 : 0)
ZAKOŃCZONY
27 czerwca 2018 , Jekaterynburg Arena
Szwecja
50' Ludwig Augustinsson
62' Andreas Granqvist
74' Edson Alvarez (SAM.)

Mundial 2018. Skuteczna Szwecja i dzielny Meksyk z awansem

27 maj, 17:53
Źródło: TVP 2
Mundial 2018: Grupa F, Meksyk - Szwecja (mecz)
W swoim trzecim meczu grupy F mistrzostw świata Meksykanie przegrali w środę ze Szwecją 0:3 (0:0), ale – dzięki wygranej w meczach z Niemcami i Koreą Południową – awansowali do 1/8 finału. W niej zagrają także reprezentanci Trzech Koron, którzy zajęli pierwsze miejsce w grupie.

Sensacja w Kazaniu. Niemcy poza mundialem!

Jak padły bramki?
50' (0:1): Zupełnie pogubili się w obronie Meksykanie. Pozwolili rywalom wymienić dwa podania w polu karnym, po których wynik otworzył zupełnie niepilnowany Ludwig Augustinsson.
62' (0:2): Świetna kontra Szwedów, na którą Hector Moreno znalazł najgorszy możliwy sposób. Pozwolił rywalowi wbiec w pole karne, a wtedy wyciął go tak, żeby sędzia nie miał żadnych wątpliwości dyktując rzut karny. Z jedenastu metrów pewnie uderzył Andreas Granqvist.
74' (0:3): W zupełnie niegroźnej sytuacji Edson Alvarez nie poradził sobie z piłką wyrzuconą z autu. Nie atakował go żaden z rywali, a pomimo tego interweniował tak, że pokonał własnego bramkarza...

Jak mogły paść bramki?
10' Zaskakujący strzał Emila Forsberga z rzutu wolnego z trudem obronił Guillermo Ochoa.
17' Prosta strata Szwedów w środkowej strefie boiska i szybki strzał Carlosa Veli spoza pola karnego. Meksykanin nie skorzystał jednak z prezentu od rywala. Posłał piłkę wysoko nad bramką.
22' Ponownie swoich sił z dystansu spróbował Vela. Tym razem z dużym poświęceniem strzał zablokował Andreas Granqvist.
31' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Meksykanie wybijali piłkę na raty i co gorsze, robili to tak niefortunnie, że Marcus Berg miał idealną okazję do otwarcia wyniku spotkania. Po jego strzale doskonale jednak interweniował Ochoa.
46' Kontra Szwedów w doliczonym czasie. Rozpędzony Berg wahał się zbyt długo, zwolnił, a po krótkim dryblingu strzelił tylko w boczną siatkę.
70' Groźne, ale minimalnie niecelne uderzenie głową Javiera Hernandeza po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
81' Ostatnia tego dnia okazja meksykańskiego teamu. Po strzale Hernandeza Carlos Vela głową zmienił jeszcze tor lotu piłki, ale ta o kilka centymetrów minęła bramkę Szwedów.

Sytuacja w grupie:
Szwedzi z sześcioma punktami i bilansem bramkowym 5:2 wygrali grupę. Taki sam dorobek pozwolił awansować Meksykanom. Mało kto się z kolei przed mundialem spodziewał, że tabelę zamkną broniący tytułu Niemcy...

3 Carlos Salcedo
88' Mikael Lustig 2
15 Hector Moreno 61'
Victor Nilsson Lindeloef 3
21 Edson Alvarez 74'
62' Andreas Granqvist 4
23 Jesus Gallardo 65' 1'
50' Ludwig Augustinsson 6
7 Miguel Layun 89' 86'
57' 26' Sebastian Larsson 7
11 Carlos Vela
80' Albin Ekdal 8
16 Hector Herrera
Emil Forsberg 10
18 Andres Guardado 75'
50' Viktor Claesson 17
22 Hirving Lozano
68' Marcus Berg 9
5 Erick Gutierrez
57' Gustav Svensson 13
6 Jonathan dos Santos
Filip Helander 14
8 Marco Fabian 65'
80' Oscar Hiljemark 15
20 Javier Aquino
68' Isaac Kiese Thelin 22