68' Thiago Silva

Mundial 2018. Brazylia ponownie bez fajerwerków, ale zwycięska

27 cze, 21:51
Mundial 2018: Grupa E, Serbia - Brazylia (mecz)
W trzecim występie na mundialu piłkarze reprezentacji Brazylii wygrali z Serbią 2:0 (1:0) i z dorobkiem siedmiu punktów wygrali rywalizację w grupie E. Awans z drugiego miejsca wywalczyli Szwajcarzy, którzy w środę zremisowali z Kostaryką 2:2. W 1/8 finału Canarinhos zmierzą się z Meksykiem. Helweci natomiast zagrają ze Szwecją.

Karny w doliczonym czasie! Remis Helwetów

Bohater meczu: NEYMAR
Wprawdzie lider Canarinhos nie wpisał się na listę strzelców, ale to po jego dośrodkowaniu na 2:0 podwyższył Thiago Silva. Neymar znakomicie też podawał w pierwszej połowie do Gabriela Jesusa, który powinien otworzyć wynik spotkania. Sam także strzelał na bramkę Serbów w 25. minucie, ale świetnie interweniował Vladimir Stojković.

Antybohater meczu: ALEKSANDAR MITROVIĆ
Trudno zliczyć wszystkie sytuacje, w których serbski napastnik mógł lub nawet powinien pokonać Alissona. Za każdym razem Mitroviciowi albo brakowało precyzji, albo szybkości. W drugiej połowie nie potrafił skorzystać z prezentu od brazylijskiego bramkarza, który interweniując właściwie podał mu piłkę.

Jak padły bramki?
36' (0:1): Genialne prostopadłe podanie Philippe Coutinho. Paulinho ubiegł obronców oraz serbskiego golkipera i czubkiem buta wpakował piłkę do bramki rywali.
68' (0:2): Z rzutu rożnego dośrodkował Neymar. Do piłki najwyżej wyskoczył niepilnowany Thiago Silva, który uderzył głową tuż przy słupku.

Jak mogły paść bramki?
25' Efektowna dwójkowa akcja Gabriela Jesusa z Neymarem, zakończona strzałem tego drugiego, po którym z najwyższym trudem interweniował Stojković.
29' Świetne podanie Neymara z głębi pola. Jesus przesadził jednak z dryblingiem, zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie dał się ubiec obrońcy.
34' Pierwsza groźna okazja Serbów. Aleksandar Mitrović dostał dobre podanie w polu karnym, ale nie zdążył złożyć się do przewrotki.
57' Błyskawiczna kontra Canarinhos, po której Neymar powinien był wpisać się na listę strzelców. Brazylijczyk wycelował jednak wprost w Stojkovicia.
61' Niegroźne dośrodkowanie Alisson wybił tak niefortunnie, że przed szansą na strzelenie wyrównującego gola znalazł się Mitrović. Brazylijskiego bramkarza uratowali w tej sytuacji koledzy z obrony.
65' Ponownie przed szansą Mitrović. Dobre uderzenie głową, ale równie dobra interwencja Alissona.
71' "Bomba" z dystansu Filipe Luisa, ale Stojković nie dał się zaskoczyć.

Sytuacja w tabeli:
W żadnym z trzech spotkań Canarinhos nie zachwycili, ale ostatecznie udało im się zgromadzić siedem punktów, które wystarczyły do wygrania grupy. Na drugim miejscu uplasowali się Szwajcarzy, którym do awansu wystarczyła jedna wygrana i dwa remisy.

2 Antonio Rukavina
68' Thiago Silva 2
11 Aleksandar Kolarov
Miranda 3
13 Milos Veljkovic
10' Marcelo 12
15 Nikola Milenkovic
Fagner 22
10 Dusan Tadic
Casemiro 5
17 Filip Kostic 82'
68' Neymar 10
20 Sergej Milinkovic-Savic
80' 36' Philippe Coutinho 11
21 Nemanja Matić 48'
66' 36' Paulinho 15
6 Branislav Ivanović
10' Filipe Luis 6
7 Andrija Zivković 75'
80' Renato Augusto 8