ZAKOŃCZONY
27 czerwca 2018 , Stadion Niżny Nowogród
Kostaryka
56' Kendall Waston
90' Yann Sommer (SAM.)

MŚ: Kostaryka wywalczyła remis. Szwajcaria awansuje

27 cze, 22:02
Mundial 2018: Grupa E, Szwajcaria - Kostaryka (mecz)
Po emocjonującej końcówce Szwajcarzy zremisowali z Kostaryką 2:2. Helweci zakończyli zmagania w grupie E na drugiej pozycji i w kolejnej rundzie mistrzostw zagrają ze Szwecją. W drugim meczu Brazylia pokonała Serbię 2:0.

Kibice zbierają pieniądze dla ukaranych Szwajcarów

BOHATER MECZU: Keylor Navas
Bramkarz reprezentacji Kostaryki kilka razy uratował kolegów przed stratą kolejnych goli. 31-latek zakończył zmagania w Rosji, ale można go uznać za jednego z najlepszych zawodników na tej pozycji na świecie.

Kendall Waston (fot. Getty Images)

JAK PADŁY BRAMKI?
31’ Breel Embolo zgrał do Blerim Dzemailiego, a ten wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Piłka wylądował w siatce. Bramkarz Kostaryki nawet nie drgnął.
56’ Kendall Jamaal Waston Manley zaprezentował, jak należy ustawiać się w polu karnym przy wykonywaniu rzutów rożnych. Obrońca "wygrał" przepychankę i celnym uderzeniem głową doprowadził do remisu.
88' Szwajcarzy wyszli z kontratakiem. Udanie z kilku metrów strzelił Josip Drmić, który nie dał szans Navasowi.
93' Kuriozalna sytuacja. Bryan Ruiz wykonywał rzut karny, który zamienił na trafienie. Sommer był bliski obrony, ale piłka odbiła się od głowy i wpadła do siatki.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
3’ Xherdan Shaqiri po raz kolejny udowodnił, że jest znakomicie wyszkolony technicznie. Zagrał piłkę w pole karne. Chwilę później strzał Gavranovicia zablokowany przez defensywę Kostaryki.
6’ Yann Sommer z trudem interweniował, ale wybronił uderzenie głową Celso Borgesa.
9’ Daniel Colindres zdecydował się na strzał w polu karnym. Piłka trafiła w poprzeczkę
19’ Kolejna dobra interwencja Sommera. Uderzał Bryan Oviedo.
48’ Joel Cambpell znalazł się w polu karnym. Oddał mocny, niecelny strzał.
78’ Po raz kolejny w pole karne dośrodkowywał Embolo. Uderzenie głową oddał Valon Behrami, ale piłka trafiła w słupek.

SYTUACJA W GRUPIE
W grupie E obyło się bez niespodzianek. Z pierwszego miejsca do kolejnej rundy turnieju awansowali Brazylijczycy. Do kolejnego meczu szykować się mogą również Szwajcarzy. Do domu po trzech spotkaniach wracają Serbia oraz Kostaryka.

22 Fabian Schaer 83'
90' 11' Cristian Gamboa 16
7 Breel Embolo 31'
89' 56' Kendall Waston 19
10 Granit Xhaka
Celso Borges 5
11 Valon Behrami 60'
81' Daniel Colindres Solera 9
15 Blerim Dzemaili 31'
90' Bryan Ruiz 10
23 Xherdan Shaqiri 81'
90' David Guzman 20
18 Mario Gavranovic 69'
56' 29' Joel Campbell 12
14 Steven Zuber

12 Yvon Mvogo
Patrick Pemberton 18
21 Roman Buerki
Leonel Moreira 23
3 Francois Moubandje
90' Ian Smith 4
9 Haris Seferovic
81' Rodney Wallace 13
16 Gelson Fernandes
90' Randall Azofeifa 14