51' Adnan Januzaj

Mundial 2018: Anglia – Belgia 0:1. Komplet zwycięstw Czerwonych Diabłów

28 cze, 21:52
Mundial 2018: Grupa G, Anglia - Belgia (mecz)
Belgowie z kompletem zwycięstw w fazie grupowej. Czerwone Diabły na zakończenie tego etapu rywalizacji pokonały Anglię 1:0 (0:0).

OGLĄDAJ MECZ TUNEZJI Z PANAMĄ!

BOHATER MECZU: Adnan Januzaj
Wyspiarze mieli ogromne problemy z tym, by upilnować 23-letniego skrzydłowego. Dużo dryblował, a biorąc pod uwagę że miał niespożyte siły, regularnie atakował skrzydłami. Bardzo dobry występ ukoronował zdobyciem pięknej bramki.

ANTYBOHATER MECZU: Marcus Rashford
Anglicy zdołaliby choćby zremisować, gdyby zawodnik Manchester United był skuteczniejszy. Jego zagraniom brakowało precyzji, a w drugiej połowie zmarnował stuprocentową okazję, gdy będąc sam na sam z bramkarzem, kopnął obok bramki.

JAK PADŁA BRAMKA?
51' (0:1) Januzaj opanował piłkę w polu karnym i fenomenalnym strzałem w "okienko" bramki pokonał bramkarza.

Marcus Rashford marnujący wyśmienitą okazję do zdobycia bramki (fot. Getty images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
6' Youri Tielemans potężnie kopnął z dystansu i z najwyższym trudem poradził sobie z tym strzałem Jordan Pickford.
11' Zamieszanie w polu karnym Anglików próbowali wykorzystać rywale, ale Pickford przytomnie schwytał piłkę.
34' Ruben Loftus-Cheek groźnie uderzył głową, lecz jednocześnie nieprecyzyjnie.
66' Rashford przebiegł kilkadziesiąt metrów i był już sam na sam z Thibaut Courtois. Fatalnie jednak skiksował.
77' Nacer Chadli niebezpiecznie zagrał w pole karne i dopiero ofiarny wślizg obrońcy uchronił Wyspiarzy od straty gola.

SYTUACJA W GRUPIE
W grupie G zwyciężyli Belgowie, którzy wygrali wszystkie mecze. Nad drugimi Wyspiarzami wypracowali trzy punkty przewagi. Trzecie miejsce przypadło Tunezji (3 pkt), zaś czwarte – Panamie (komplet porażek).

5 John Stones 46'
74' Thomas Vermaelen 3
15 Gary Cahill
Dedryck Boyata 20
16 Phil Jones
33' Leander Dendoncker 23
3 Danny Rose
Marouane Fellaini 8
4 Eric Dier
Thorgan Hazard 16
17 Fabian Delph
51' 19' Youri Tielemans 17
21 Ruben Loftus-Cheek
86' 51' Adnan Januzaj 18
6 Harry Maguire 46'
74' Vincent Kompany 4
18 Ashley Young
86' Dries Mertens 14