Panama
33' Yassine Meriah (SAM.)
Grupa G
1 : 2
(1 : 0)
ZAKOŃCZONY
28 czerwca 2018 , Mordowia Arena
Tunezja
51' Fakhreddine Ben Youssef
66' Wahbi Khazri

Mundial 2018. Panama – Tunezja 1:2: bohater Khazri. Pierwsze od 40 lat mundialowe zwycięstwo Tunezji

28 cze, 21:57
Mundial 2018: Grupa G, Panama - Tunezja (mecz)
Tunezja wygrała z Panamą 2:1 (0:1) i odniosła pierwsze od 1978 roku zwycięstwo na mistrzostwach świata. Afrykańską drużynę do zwycięstwa poprowadził pomocnik Wahbi Khazri. Trzecie miejsce w grupie G dla Tunezyjczyków, Panama – czwarta.

BŁYSK JANUZAJA. BELGOWIE Z KOMPLETEM ZWYCIĘSTW

BOHATERZY: Wahbi Khazri
Asysta i gol – jeśli żegnać się z mundialem, to tak jak Khazri. 27-letni pomocnik był w czwartek najlepszym graczem tunezyjskiej drużyny. Występ mógł zakończyć z jeszcze jednym trafieniem, ale jeden z rywali wybił jego strzał tuż sprzed linii bramkowej.

JAK PADŁY GOLE?
33' (1:0) Kopia samobójczego gola Thiago Cionka z meczu z Senegalem – Jose Rodriguez uderzył zza pola karnego, po drodze piłka odbiła się od jednego z tunezyjskich obrońców, czym zmyliła Aymena Mathlouthiego. W rolę Cionka wcielił się Yassine Meriah.
50' (1:1) Zespołowa akcja Tunezyjczyków: Naim Sliti minął kilku rywali w środku pola, zagrał na prawe skrzydło do Wahbi Khazriego, który wyłożył piłkę do Fakhreddine'a Ben Youssefa na piąty metr. Ten z łatwością trafił do bramki.
66' (1:2) Kolejna zespołowa akcja Tunezyjczyków, tym razem po lewej stronie: Oussama Haddadi wpadł w pole karne i podaniem wzdłuż linii bramkowej znalazł na dalszym słupku Khazriego.

(fot. Getty)

JAK PAŚĆ MOGŁY?
20' Rzut rożny dla Tunezji: dośrodkowanie na dalszy słupek zamykał Rami Bedoui, którego strzał głową w dolny róg panamskiej bramki zdołał sparować golkiper Jaime Penedo.
39' Kolejna próba Tunezyjczyków: wbiegający na siódmy metr Ben Youssef główkował w kierunku dalszego słupka – piłka nieznacznie minęła bramkę Panamczyków.
45'+1 Zamieszanie w polu karnym Panamy kończy się strzałem z woleja Khazriego – po interwencji Penedo piłka zmierzała do pustej bramki, ale Roman Torres zdążył ją w porę wybić.
53' Ben Youssef mógł zdobyć drugiego gola w meczu – 27-latek znalazł się sam na sam z Penedo, ale uderzył wprost w bramkarza.
73' Nieuznany gol Yoela Barcenasa: Panamczyk podczas walki o pozycję faulował jednego z rywali i sędzia Nawaf Shukralla odgwizdał przewinienie.

SYTUACJA W GRUPIE:
Rywalizację na pierwszym miejscu z kompletem punktów zakończyła Belgia, która w czwartek pokonała Anglię 1:0. Zespół Garetha Southgate'a awansował do 1/8 finału z drugiego miejsca. Trzecia lokata przypadła Tunezji, a czwarta Panamie.

4 Fidel Escobar
33' Yassine Meriah 4
5 Roman Torres 56'
66' Oussama Haddadi 5
13 Adolfo Machado
Rami Bedoui 6
17 Luis Ovalle
Hamdi Nagguez 21
6 Gabriel Gomez 80'
46' 44' Ferjani Sassi 13
8 Edgar Barcenas
Ellyes Skhiri 17
19 Ricardo Avila 81' 78'
90' Ghilane Chaalali 20
20 Anibal Godoy
51' Fakhreddine Ben Youssef 8
21 Jose Luis Rodriguez
89' 66' 51' Wahbi Khazri 10
9 Gabriel Torres 46'
77' Naim Sliti 23
15 Eric Davis
71' 46' Anice Badri 9
16 Abdiel Arroyo 81'
Mohamed Ben Amor 14
18 Luis Tejada 90' 56'
77' Ahmed Khalil 15
23 Felipe Baloy
89' Bassem Srarfi 18