55' Pepe

Mundial 2018. Urugwaj lepszy od Portugalii. Bezcenny Cavani

21 maj, 15:25
Mundial 2018: 1/8 finału, Urugwaj – Portugalia (mecz)
Reprezentacja Urugwaju pokonała Portugalię w spotkaniu 1/8 finału mistrzostw świata. O wygranej zespołu Oscara Tabareza zadecydowały trafienia Edinsona Cavaniego. Rywalami Urugwajczyków w ćwierćfinale będą Francuzi.

Wielki mecz i awans Francji. Mbappe przyćmił Messiego

BOHATER MECZU: Edinson Cavani Strzelił dwa gole, które dały jego drużynie awans. Był kluczową postacią Urugwaju. W drugiej połowie doznał jednak kontuzji i musiał opuścić boisko.

JAK PADŁY GOLE? 1:0 (7') – kapitalna akcja Urugwaju. Edinson Cavani posłał długie podanie do Luisa Suareza. Ten przyjął piłkę i zacentrował w pole karne, do... Cavaniego, który strzelił pięknego gola głową.
1:1 (55') – Portugalczycy rozegrali rzut rożny "na krótko". Raphael Guerreiro zacentrował, a do piłki doszedł Pepe, który zdobył bramkę głową.
2:1 (62') – odpowiedź Urugwaju. Piłka po dalekim wybiciu Fernando Muslery trafiła w okolice pola karnego Portugalii. Rodrigo Bentancur zagrał do Cavaniego, a ten pokonał Rui Patricio po raz drugi.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 6' – pierwsza próba Ronaldo. Kopnął zza pola karnego, ale Fernando Muslera złapał piłkę.
11' – Jose Fonte doszedł do dośrodkowania, zgrał piłkę głową, ale żaden z jego kolegów nie wykończył akcji.
22' – Suarez kopnął z rzutu wolnego, ale Rui Patricio poradził sobie z tym zagraniem.
70' – błąd Muslery. Wyszedł do wrzutki Guerreiro i wypuścił piłkę z rąk. Mógł to wykorzystać Bernardo Silva, ale kopnął nad poprzeczką.
80' – Bernardo Silva dostał piłkę w polu karnym i próbował dograć do jednego z partnerów. Podanie w ostatniej przeciął jednak Jose Gimenez.
85' – Ricardo Quaresma spróbował z dystansu, ale bramkarz obronił.
90+2' – Suarez dograł do Cristiana Rodrigueza, jednak ten źle przyjął piłkę.

2 Jose Gimenez
55' Pepe 3
3 Diego Godin
55' Raphael Guerreiro 5
17 Diego Laxalt
Jose Fonte 6
22 Martin Caceres
Ricardo Pereira 15
6 Rodrigo Bentancur 63' 62'
84' Joao Mario 10
8 Nahitan Nandez 81'
Bernardo Silva 11
14 Lucas Torreira
William Carvalho 14
15 Matias Vecino
65' Adrien Silva 23
9 Luis Suarez 7'
90' Cristiano Ronaldo 7
21 Edinson Cavani 74' 62' 7'
74' Goncalo Guedes 17
5 Carlos Sanchez 81'
84' Manuel Fernandes 4
7 Cristian Rodriguez 63'
Joao Moutinho 8
10 Giorgian De Arrascaeta
74' Andre Silva 9
19 Sebastian Coates
65' Ricardo Quaresma 20