12' Siergiej Ignaszewicz (SAM.)
Rosja
41' Artiem Dziuba
zwiń

Mundial 2018. Sensacja w Moskwie. Rosja wyeliminowała Hiszpanię!

01 lip, 18:41
Mundial 2018: 1/8 finału, Hiszpania – Rosja (mecz)
Reprezentacja Rosjii pokonała Hiszpanię w meczu 1/8 finału mistrzostw świata. W podstawowym czasie gry było 1:1, wynik nie zmienił się także po dogrywce. O zwycięstwie gospodarzy turnieju zdecydowały rzuty karne, w których piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego pomylili się dwukrotnie.

Urugwaj lepszy od Portugalii. Bezcenny Cavani

BOHATER MECZU: Igor Akinfiejew Rozegrał kapitalne zawody. Miał kilka świetnych interwencji, ale prawdziwy popis dał w serii "jedenastek". Obronił strzał Koke i Iago Aspasa, dzięki czemu Rosja awansowała do ćwierćfinału.

ANTYBOHATER: Gerard Pique Hiszpanie prowadzili, a ich obrońca sprokurował rzut karny przez zagranie ręką. Gdyby nie jego zachowanie, zespół Fernando Hierro być może nie straciłby gola.

Sergio Ramos (fot. Getty Images)

JAK PADŁY GOLE? 1:0 (12') – Hiszpanie mieli rzut wolny przed polem karnym. Marco Asensio dośrodkowal, a Sergio Ramos walczył z Siergiejem Ignaszewiczem. Obrońca Rosjan był na tyle zainteresowany rywalem, że... nie zauważył piłki, która odbiła się od niego i wpadła do bramki.
1:1 (40') – Aleksandr Samedow zacentrował z rzutu rożnego, Artiem Dziuba uderzył głową, a piłka trafiła w rękę Pique. Sędzia podyktował rzut karny, który Dziuba zamienił na gola.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 36' – Roman Zobnin zagrał do Aleksandra Gołowina, który oddał strzał. Obok słupka.
45+1' – Nacho Fernandez kapitalnie podał do Diego Costy. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Akinfiejewem. Dobrze zachował się bramkarz.
47' – Jordi Alba doszedł do zagrania Asensio i uderzył piłkę... udem. Zbyt słabo, by zaskoczyć Akinfiejewa.
58' – Isco podał do Costy, który chwilę później oddał mu piłkę. Pomocnik wpadł w pole karne, ale został zablokowany przez obrońców.
85' – dwie świetne interwencje Akinfiejewa. Najpierw odbił piłkę po kopnięciu Andresa Iniesty. Po chwili spróbował jeszcze Aspas, ale bramkarz znów nie zawiódł.
92' – Aspas wbiegł w pole karne i próbował podać do Daniego Carvajala, którego uprzedził jednak obrońca.
99' – Aspas podał do Asensio i ten kopnął z dystansu. Akinfiejew bez problemu złapał piłkę.
109' – świetna indywidualna akcja Rodrigo. Wbiegł w "szesnastkę" i oddał mocny strzał, jednak dobrze spisał się bramkarz.
114' – Koke dośrodkował w pole karne, a do piłki próbowali dojść Ramos i Pique. Nie udało się żadnemu z nich. Obaj domagali odgwizdanie rzutu karnego. Arbiter po konsultacji z VAR-em nakazał grać dalej.
120+1' – Rodrigo kopnął zza pola karnego. Akinfiejew obronił.

Igor Akinfiejew (fot. Getty Images)

JAK WYKONYWANO RZUTY KARNE? 1:0 – trafienie Iniesty. Doświadczony pomocnik strzałem w prawy róg pokonał Akinfiejewa.
1:1 – Fiedor Smołow pokonał Davida De Geę. Bramkarz trącił piłkę, ale nie zdołał jej odbić.
2:1 – piłka po strzale Pique odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
2:2 – Ignaszewicz wziął długi rozbieg i... wykorzystał "jedenastkę".
2:2 – pomyłka Koke. Akinfiejew obronił strzał Hiszpana. Pomocnik Atletico uderzył fatalnie.
2:3 – Gołowin pokonał De Geę. Jego zagranie było jednak nie najlepsze...
3:3 – spokój Ramosa. Kapitan Hiszpanów pokonał Akinfiejewa.
3:4 – Czeryszew kopnął w środek bramki i strzelił gola.
3:4 – Aspas oddał strzał, a Akinfiejew kapitalnie obronił nogą.

3 Gerard Pique 40'
54' Ilja Kutepow 3
4 Nacho Fernandez 70'
12' Siergiej Ignaszewicz 4
15 Sergio Ramos
Fedor Kudryashov 13
18 Jordi Alba
Mario Fernandes 2
5 Sergio Busquets
97' Daler Kuzyaev 7
8 Koke
71' Roman Zobnin 11
20 Marco Asensio 104'
Aleksandr Gołowin 17
21 David Silva 67'
46' Jurij Żyrkow 18
22 Isco
61' Aleksandr Samedow 19
19 Diego Costa 80'
65' 41' Artiem Dziuba 22
6 Andres Iniesta 67'
61' Denis Czeryszew 6
7 Saul Niguez
Juri Gazinskij 8
9 Rodrigo 104'
Ałan Dzagojew 9
10 Thiago Alcantara
65' Fiedor Smołow 10
11 Lucas Vazquez
46' Władimir Granat 14
12 Alvaro Odriozola
Aleksiej Miranczuk 15
14 Cesar Azpilicueta
Anton Miranchuk 16
16 Nacho Monreal
97' Aleksandr Yerokhin 21