02 lipca 2018 , Samara Arena

Mundial 2018. Gol i asysta Neymara. Historyczna bramka Brazylii

02 lip, 17:51
Mundial 2018: 1/8 finału Brazylia – Meksyk (mecz)
Siódmy z rzędu występ reprezentacji Meksyku w 1/8 finału mistrzostw świata i siódma porażka. Tym razem lepsza okazała się Brazylia, która wygrała 2:0 (0:0) i awansowała do ćwierćfinału. Bramki zdobyli Neymar oraz Roberto Firmino.

JAK PADŁY GOLE? 1:0 (51') – Neymar piętką do Williana, ten wpadł w pole karne, odegrał do piłkarza PSG, który z bliska zapewnił Brazylii prowadzenie.
2:0 (88') – Neymar wpadł w pole karne, jego strzał obronił Ochoa, ale przy dobitce Firmino był bez szans.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 6' – pozostawiony bez opieki Neymar strzelił zza pola karnego, ale Ochoa poradził sobie z tą próbą.
22' – znakomita piłka od Veli do Herrery, a ten będąc na 16. metrze zamiast strzelać ograł jednego z rywali, jednak po chwili został zatrzymany przez drugiego.
25' – kapitalna indywidualna akcja Neymara, który jednym zwodem ograł dwóch rywali, ale jego strzał zatrzymał Ochoa.
27' – oblężenie meksykańskiej bramki. Najpierw zablokowano strzał Gabriela Jesusa, a po chwili Coutinho.
33' – kolejna szansa Gabriela Jesusa, ale ponownie górą Ochoa.
48' – Coutinho wpadł w pole karne, jednak i tym razem lepszy bramkarz Meksyku.
59' – ładna zespołowa akcja Brazylii, piłka trafiła pod nogi niepilnowanego w polu karnym Paulinho, jednak ten strzelił niemal prosto w ręce Ochoi.
63' – potężna bomba Williana i znów Ochoa górą.
68' – Willian nie do zatrzymania dla rywali, wystawił Neymarowi piłkę na 16. metrze, ale ten minimalnie się pomylił.

WARTO WIEDZIEĆ Gol Neymara to 227. bramka w historii występów Brazylii na mistrzostwach świata. Tym samym Canarinhos zostali samodzielnymi liderami w tej klasyfikacji – 226 trafień mają na koncie Niemcy.

BOHATER MECZU Neymar strzelił gola i miast asystę, ale to Willian był postrachem defensywy Meksyku. Decydujące podanie przy bramce na 1:0, kilka efektownych akcji – na grę piłkarza Chelsea patrzyło się z czystą przyjemnością. Wielki mecz ma za sobą także Ochoa. Bramkarz cztery lata temu zatrzymał w fazie grupowej Brazylijczyków, w poniedziałek również był jedną z kluczowych postaci na boisku.

3 Miranda
77' Carlos Salcedo 3
6 Filipe Luis 43'
55' 38' Edson Alvarez 21
22 Fagner
Jesus Gallardo 23
5 Casemiro 59'
46' Rafael Marquez 4
11 Philippe Coutinho 86'
55' Hector Herrera 16
15 Paulinho 80'
90' Andres Guardado 18
9 Gabriel Jesus
Carlos Vela 11
10 Neymar 51'
60' Javier Hernandez 14
4 Geromel
55' Jonathan dos Santos 6