zwiń

Mundial 2018. Anglicy przerwali fatalną serię! Awans po rzutach karnych

21 maj, 22:52
Mundial 2018: 1/8 finału Kolumbia – Anglia (mecz)
Stało się! Anglicy przełamali fatalną serię sześciu przegranych konkursów jedenastek na wielkich turniejach w ostatnich 28 latach. Tym razem gorsi okazali się Kolumbijczycy, którzy po 120 minutach remisowali z Wyspiarzami 1:1. W dogrywce nikt nie zdołał znaleźć drogi do bramki, a w rzutach karnych piłkarze Garetha Southgate'a zwyciężyli 4:3.

Pomógł rykoszet. Szwecja w ćwierćfinale MŚ

BOHATER MECZU: Harry Kane
Lider przez wielkie "L". Wykonał tytaniczną pracę w ataku, stoczył wiele pojedynków z obrońcami i przede wszystkim – strzelił gola zarówno w regulaminowym czasie gry, jak i w serii jedenastek.

ANTYBOHATER MECZU: Carlos Sanchez
W meczu z Japonią zobaczył czerwoną kartkę, a w starciu z Anglikami sprokurował rzut karny. Mimo że sędzia stał tuż obok niego, w trakcie rywalizacji o pozycję nieczysto powstrzymywał Kane'a łapiąc go wpół i obalając na ziemię.

JAK PADŁY BRAMKI?
58' (0:1) Kane perfekcyjnie, bardzo mocno kopnął w środek bramki z rzutu karnego. David Ospina pofrunął w prawy róg.
90+4 (1:1) Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Yerry Mina, który głową zdobył bramkę wyrównującą.

KONKURS JEDENASTEK
Po trzech seriach nieznacznie prowadzili Kolumbijczycy, bowiem strzał Jordana Hendersona obronił Ospina. Dwie ostatnie próby zmarnował jednak zespół z Ameryki Południowej – najpierw nie popisał się Mateus Uribe, a potem Carlos Bacca. Świetnymi strzałami odpowiedzieli za to Kieran Trippier i Eric Dier.

Falcao w starciu z Harry'm Maguire'm (fot. Getty Images)

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
17' Do piłki dośrodkowanej ze skrzydła dopadł Kane, ale uderzał głową ze zbyt ostrego kąta, by pokonać bramkarza.
38' Zagapili się obrońcy Kolumbii. Nie przewidział tego jednak napastnik Tottenhamu i nie zrobił użytku z dobrego zagrania z głębi pola.
43' Sprytnie, tuż nad murem, kopnął z rzutu wolnego Kieran Trippier. Minimalnie chybił.
45+3' Jesse Lingard dopadł do zgranej na piętnasty metr piłki, lecz zabrakło precyzji przy jego ekwilibrystycznym strzale z woleja.
63' Dele Alli uderzył głową z kilku metrów. Niecelnie.
90+4' Uribe niespodziewanie kopnął z dystansu i z najwyższym trudem piłkę odbił na rzut rożny Jordan Pickford.

4 Santiago Arias 116' 52'
113' Kyle Walker 2
13 Yerry Mina 90'
John Stones 5
17 Johan Mojica
Harry Maguire 6
23 Davinson Sanchez
69' Jesse Lingard 7
5 Wilmar Barrios 41'
56' Jordan Henderson 8
6 Carlos Sanchez 79' 54'
Kieran Trippier 12
11 Juan Cuadrado 118' 90'
102' Ashley Young 18
16 Jefferson Lerma 61'
81' Dele Alli 20
20 Juan Quintero 88'
57' Harry Kane 9
9 Radamel Falcao 63'
88' Raheem Sterling 10
12 Camilo Vargas
Jack Butland 13
22 Jose Cuadrado
Nick Pope 23
2 Cristian Zapata 116'
102' Danny Rose 3
3 Oscar Murillo
81' Eric Dier 4
7 Carlos Bacca 64' 61'
88' Jamie Vardy 11
18 Farid Diaz
113' Marcus Rashford 19