1 : 0
(0 : 0)
ZAKOŃCZONY
10 lipca 2018 , Stadion Sankt-Petersburg

Mundial 2018. Szalony Mbappe, pewny Lloris, skuteczny Umtiti. Trójkolorowi w finale!

10 lip, 21:53
Mundial 2018, 1/2 finału: Francja – Belgia (mecz)
Francuzi blisko powtórzenia wielkiego sukcesu sprzed dwudziestu lat! We wtorek Trójkolorowi wygrali w półfinale mundialu z Belgią 1:0 (0:0) i w niedzielę zagrają o drugi w swojej historii tytuł mistrzów świata.

Bohater meczu: KYLIAN MBAPPE
Po raz kolejny napędzał akcje ofensywne drużyny. Dryblował, strzelał z bliska, z dystansu, a nawet podawał piętką. Nieustannie stwarzał zagrożenie w polu karnym Belgów lub tuż przed nim. Do występu idealnego zabrakło tylko wpisania się na listę strzelców.

Antybohater meczu: KEVIN DE BRUYNE
Miał być jednym z liderów reprezentacji Belgii, tymczasem i we wtorek, i w poprzednich meczach na mundialu wyglądał tak, jakby w ogóle nie dojechał do Rosji. Niewidoczny, cofnięty na swoją połowę, bez błyskotliwych podań i choćby jednego groźnego strzału. Błysnął tylko przy szybkich kontrach w starciu z Brazylią, ale jak na cały turniej to trochę za mało...

Jak padła bramka?
51' (1:0): Po dośrodkowaniu Antoine'a Griezmanna z rzutu rożnego Samuel Umtiti wyprzedził Marouane'a Fellainiego i uderzeniem głową tuż przy słupku pokonał Thibauta Courtoisa.

Jak mogły paść bramki?
13' Efektowny zwód i znakomite prostopadłe podanie Paula Pogby do Kyliana Mbappe. Napastnika Trójkolorowych w ostatniej chwili ubiegł Thibaut Courtois.
16' Błędy w wyprowadzaniu akcji, błędy w ustawieniu i dość nieoczekiwanie przed znakomitą szansą stanął Eden Hazard. Po jego strzale z narożnika pola karnego piłka minimalnie jednak minęła bramkę Hugo Llorisa.
18' Kolejny groźny strzał Hazarda. Po rykoszecie nad bramką Francuzów.
22' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z kilkunastu metrów huknął Toby Alderwiereld, ale Lloris popisał się genialną interwencją.
39' Dwójkowa akcja M'Bappe z Benjaminem Pavardem, po której ten drugi mógł otworzyć wynik. Na drodze obrońcy Stuttgartu stanął jednak Courtois.
56' Niesamowity luz Mbappe. W polu karnym, pomimo asysty dwóch obrońców zagrał piętką do Oliviera Girouda. Strzał zdążył zablokować jeden z belgijskich defensorów.
65' Z prawej strony precyzyjnie dośrodkował Dries Mertens. Uderzenie głową Fellainiego obok bramki.
81' Kosmiczna bomba z dystansu Axela Witsela, ale dobrze ustawiony Lloris nie miał problemów z wybiciem piłki.
96' W doliczonym czasie Trójkolorowi powinni jeszcze postawić kropkę nad "i". Po kontrze w sytuacji sam na sam z Courtoisem znalazł się Corentin Tolisso, ale górą w tym pojedynku był belgijski bramkarz.

2 Benjamin Pavard
71' Toby Alderweireld 2
4 Raphael Varane
Vincent Kompany 4
5 Samuel Umtiti 51'
90' Jan Vertonghen 5
21 Lucas Hernandez
Axel Witsel 6
6 Paul Pogba
Kevin De Bruyne 7
7 Antoine Griezmann 51'
80' Marouane Fellaini 8
10 Kylian Mbappe 90'
63' Eden Hazard 10
13 N'Golo Kante 87'
60' Mousa Dembele 19
14 Blaise Matuidi 86'
90' Nacer Chadli 22
8 Thomas Lemar
80' Yannick Ferreira-Carrasco 11
11 Ousmane Dembele
60' Dries Mertens 14
19 Djibril Sidibe
90' Michy Batshuayi 21