14 lipca 2018 , Stadion Sankt-Petersburg

Mundial 2018. Historyczny sukces Belgów. Anglicy bez pomysłu

14 lip, 17:51
Mundial 2018, mecz o 3. miejsce: Belgia – Anglia (mecz)
Reprezentacja Belgii pokonała Anglię 2:0 (1:0) w meczu o 3. miejsce mistrzostw świata. O zwycięstwie przesądziły trafienia Thomasa Meuniera oraz Edena Hazarda. Dla Czerwonych Diabłów to pierwszy mundial w historii, który zakończyły na podium.

MŚ: finał Francja – Chorwacja w Telewizji Polskiej

BOHATER MECZU: Thomas Meunier Strzelił gola, w drugiej połowie mógł trafić jeszcze raz, ale znakomicie spisał się bramkarz. Bez wątpienia to jeden z autorów sukcesu Belgii.

ANTYBOHATEROWIE: Harry Kane i Romelu Lukaku To miał być pojedynek najlepszych snajperów mundialu. Obaj rozczarowali. Kilkakrotnie skiksowali w łatwych sytuacjach. Po takich napastnikach spodziewano się więcej.

JAK PADŁY GOLE? 1:0 (4') – Lukaku przyjął piłkę w środku boiska i prostopadle podał do Nacera Chadliego. Ten idealnie dośrodkował do Thomasa Meuniera, który wyprzedził Danny'ego Rose'a i strzelił gola.
2:0 (82') – De Bruyne znakomicie zagrał do Edena Hazarda. Kapitan Belgów znalazł się w sytuacji sam na sam z Jordanem Pickfordem i zdobył drugą bramkę.

Harry Kane i Toby Alderweireld (fot. Getty Images)

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 12' – znowu Lukaku. Wypatrzył De Bruyne i podał w pole karne. Pomógł John Stones, który nie przejął piłki. De Bruyne oddał strzał, ale Pickford obronił.
17' – De Bruyne idealnie zagrał do Lukaku. Napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie opanował piłki.
23' – Raheem Sterling świetnie przyjął długie podanie od Erica Diera i wyłożył piłkę nabiegającemu Kane'owi. Ten miał dobrą sytuację, ale źle trafił w piłkę i kopnął obok słupka.
35' – zaskakujący rzut rożny Belgów. De Bruyne podał przed pole karne do Youriego Tielemansa. Pomocnik chciał oddać strzał, ale wyszło z tego... podanie do stojącego tuż przy bramce Toby Alderweireld, który uderzył z woleja tuż nad poprzeczką.
56' – drugie doskonałe podanie od De Bruyne do Lukaku, który znów źle przyjmuje piłkę...
70' – Dier znalazł się w sytuacji sam na sam z Thibautem Courtois i zdecydował się na "podcinkę". Alderweireld wybił jednak piłkę z linii bramkowej.
73' – Dier doszedł do dośrodkowania Jesse'a Lingarda i uderzył piłkę głową. Obok bramki. Chwilę później niecelny strzał – także głową – oddał Harry Maguire.
80' – kontratak Belgów. Fantastyczna wymiana podań, po której Hazard zacentrował do Meuniera i ten huknął z woleja. Znakomicie zachował się Pickford.

2 Toby Alderweireld
52' John Stones 5
4 Vincent Kompany
76' Harry Maguire 6
5 Jan Vertonghen
Phil Jones 16
6 Axel Witsel 90'
46' Danny Rose 3
17 Youri Tielemans 78'
84' Ruben Loftus-Cheek 21
22 Nacer Chadli 39' 4'
Harry Kane 9
9 Romelu Lukaku 60'
46' Raheem Sterling 10
8 Marouane Fellaini
46' Jesse Lingard 7
20 Dedryck Boyata
46' Marcus Rashford 19