Drobne problemy kadry. Urazy Glika, Pazdana i Mączyńskiego

Dawid Król
21 maj, 15:37 | Polska
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Adam Nawałka: Kamil Glik narzeka na uraz Achillesa
Adam Nawałka ma małe zmartwienie przed finałami mistrzostw świata – Kamil Glik boryka się z kontuzją, w pełni zdrowy nie jest także Michał Pazdan i Krzysztof Mączyński. Obrońca AS Monaco najprawdopodobniej będzie w pełni gotowy do gry w Rosji, ale uraz może mieć wpływ na przygotowania do turnieju. Transmisje z meczów mundialu w Telewizji Polskiej.

Nawałka: boisko zweryfikuje marzenia

O urazach obu zawodników na konferencji prasowej poinformował selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka. – Pazdan ma delikatny uraz, ale to nic groźnego. Mączyński od dłuższego czasu leczy kontuzję kolana, a Kamil narzeka na uraz ścięgna Achillesa. W Gdańsku przejdzie badania USG – powiedział trener.

Przyczyna problemów stopera może leżeć w dużej liczbie rozegranych spotkań – AS Monaco grało w tym sezonie na trzech frontach, w sumie ponad 50 meczów. – W ciągu roku rozegrał ponad 100 spotkań, jest więc przemęczony – stwierdził Nawałka.

Sztab reprezentacji ma jednak plan na to, aby Glik był w pełni gotowy do występu na mundialu. – W Juracie czeka go dużo pracy z fizjoterapeutą – zapowiedział Nawałka. Pierwsze spotkanie na mundialu w Rosji Polacy zagrają 19 czerwca z Senegalem w Moskwie.