Loew: w trakcie mundialu bez rotacji między słupkami

MB
23 maj, 10:09
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Marc-Andre ter Stegen i Manuel Neuer (fot. Getty Images)
Twardy orzech do zgryzienia ma Joachim Loew. Selekcjoner reprezentacji Niemiec musi się zastanowić, czy w bramce postawi na Manuela Neuera, czy na Marc-Andre ter Stegena.

Forbes wycenił piłkarzy. Lewandowski zaskakująco nisko

W szerokiej kadrze na mistrzostwa świata w Rosji znalazło się czterech bramkarzy: Manuel Neuer, Marc-Andre ter Stegen, Bernd Leno oraz Kevin Trapp. Ostatecznie Loew będzie musiał skreślić jedno nazwisko i na mundial zabierze tercet zawodników mogących grać między słupkami.

Przez długi czas wydawało się, że zawodnik Bayernu nie będzie miał żadnych szans na powołanie. Neuer zmagał się bowiem z poważną kontuzją śródstopia i nie wiadomo było, czy zdąży się wyleczyć.

Ostatnio jednak 32-latek w końcu doszedł do pełnej sprawności i odbył z zespołem cały trening. Nie wiadomo jednak, czy w ciągu miesiąca zdąży osiągnąć formę, która pozwoli mu wywalczyć miejsce w wyjściowej jedenastce biało-czerwonych.

Ter Stegen to bardzo dobry bramkarz, któremu można w stu procentach zaufać. Jest wystarczająco dobry i doświadczony – stwierdził w rozmowie ze "SportBildem" Oliver Kahn.

Według niemieckiego "Bilda", Loew wciąż nie podjął decyzji w sprawie obsady bramki. Zakomunikował jednak zawodnikom, że nie zamierza rotować w trakcie turnieju. Oznacza to, że bramkarz który zagra w pierwszym spotkaniu, będzie miał pewne miejsce w jedenastce do końca mistrzostw.