Kadra pracuje w Juracie. "Rywalizacja nas nakręca"

MB
24 maj, 16:48 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Dawid Kownacki: nasza jakość idzie w górę
Piłkarze Adama Nawałki przygotowują się do mistrzostw świata w Rosji. Wśród nich są między innymi Dawid Kownacki i kontuzjowany w ostatnim czasie Krzysztof Mączyński. – Nie jest tak, że wcześniej nic nie robiłem z piłką. W klubie pracowałem indywidualnie, próbowaliśmy wcześniej rozpocząć tok przygotowawczy, ale na jednym z treningów odnowił mi się uraz, za szybko chciałem powrócić – stwierdził zawodnik Legii.

Milik: powrót po kontuzji? Wzorem Ronaldo z MŚ 2002

Dawid Kownacki przyznał, że rywalizacja o miejsce w składzie przynosi korzyść dla całego zespołu. – Uważam, że rywalizacja może wyjść na plus i drużynie, i zawodnikom. To pozytywnie nakręca każdego z nas, co przekłada się na dobro zespołu, bo nasza jakość idzie w górę. Jest duży wybór, a każdy chce się pokazać z dobrej strony, będziemy robić swoje, ale decyzję podejmie trener.

Były piłkarz Lecha jest zadowolony ze swojego debiutanckiego roku w Serie A. – Uważam ten sezon za bardzo dobry. Wykonałem duży krok. Od początku ciężko pracowałem i zbierałem minuty. Na koniec stałem się podstawowym zawodnikiem, grałem od początku do końca i to mnie bardzo cieszy. Zadebiutowałem też w pierwszej reprezentacji, w U21 byłem kapitanem, jestem w grupie która może się znaleźć na mistrzostwach świata, więc cieszę się z tego kroku.

Mączyński natomiast dołączył do zespołu po kontuzji. – Nie jest tak, że wcześniej nic nie robiłem z piłką. W klubie pracowałem indywidualnie, próbowaliśmy wcześniej rozpocząć tok przygotowawczy, ale na jednym z treningów odnowił mi się uraz, za szybko chciałem powrócić. Kwestia czasu – stwierdził.

Ponad 30 rozegranych spotkań, chwila regeneracji, ale generalnie cały czas ciężkie zajęcia. To nie jest tak, że leżałem i nic nie robiłem. Podtrzymywałem wydolność, więc to jest tylko kwestia wejścia w trening. Z chłopakami, którzy przyjechali po urlopach jest podobnie, ale żadnych obaw, jeśli chodzi o dyspozycję, nie ma – dodał.