Hat-trick w sparingu. "Teo" bliżej mundialu?

MG
25 maj, 20:09 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL/PAP
Łukasz Teodorczyk (fot. Getty)
Przygotowująca się do mistrzostw świata w Rosji reprezentacja Polski pokonała 6:0 trzecioligowy KP Starogard Gdański w meczu sparingowym, rozegranym we Władysławowie. Hat-tricka skompletował Łukasz Teodorczyk. Transmisje z mundialu od 14 czerwca do 15 lipca na antenach Telewizji Polskiej oraz w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Kadra pracuje w Juracie. "Rywalizacja nas nakręca"

Wynik spotkania, które było zamknięte dla mediów i publiczności, otworzył Grzegorz Krychowiak, a następnie z karnego podwyższył Arkadiusz Milik. W dalszej części meczu dobrą formę zasygnalizował Łukasz Teodorczyk. Napastnik Anderlechtu najpierw strzelił na 3:0, a następnie skompletował hat-tricka. Jedna z bramek padła natomiast po samobójczym trafieniu zawodników Starogardu. W sparingu nie zagrali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, którzy nie są obecni na zgrupowaniu.

Kadra Adama Nawałki w Juracie będzie przebywać do poniedziałku. We wtorek reprezentacja przeniesie się do Arłamowa. Ostateczny, 23-osobowy skład na mistrzostwa świata selekcjoner ma ogłosić 4 czerwca.

Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Tuż przed turniejem polska reprezentacja zagra towarzysko z Chile i Litwą. Transmisje obu spotkań oraz pozostałych meczów kontrolnych w Telewizji Polskiej.

Do bazy w Soczi reprezentacja wyleci 13 czerwca. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

Adam Nawałka skreślił kolejne nazwiska