Michał Pazdan typuje mistrza świata

FK
28 maj, 20:12 | Polska
udostępnij
Źródło: TVP Sport
Mistrzem świata Francja, 4-5 goli Lewego. Pazdan typuje!
Za kilka dni selekcjoner Adam Nawałka podejmie najważniejsze personalne decyzje. – Musimy być przygotowani na twardą grę – stwierdził Michał Pazdan w rozmowie z Jackiem Kurowskim, dziennikarzem TVP Sport.

Marciniak o faulu Ramosa: normalna fizyczna walka

Michał Pazdan o tym, kto zostanie mistrzem świata:
– Francja.

O tym, kto zostanie największą gwiazdą mundialu:
– Antoine Griezmann.

O wyniku Polaków:
– Wyjście z grupy będzie pierwszym celem. Wszyscy dookoła mówią, że nie będzie łatwo. Mamy trudną grupę.

O tym, ile goli strzeli Robert Lewandowski:
– Taką liczbę, byśmy wygrali (śmiech). Będzie zadowolony z czterech lub pięciu trafień. Ostatnio cała drużyna grała dobrze w obronie, przez co nie miał łatwo w ataku. Nie ma znaczenia ile bramek zdobędzie Robert. Ważne żeby drużyna dobrze się prezentowała.

O Senegalu:
– Po kilku rozmowach wiem, że to bardzo mocny fizycznie i piłkarsko zespół. Hubert Małowiejski mówił, że Nigeria to nic w porównaniu do Senegalu. Cała obrona i formacja pomocy to "konie", które fizycznie potrafią zdominować prawie każdy zespół. Musimy być przygotowani na twardą grę. Potrzeba koncentracji przy stałych fragmentach gry. W spotkaniu nie będziemy mieli dużej liczby sytuacji.

O Sadio Mane:
– Wystarczy obejrzeć kilka spotkań Liverpoolu w Lidze Mistrzów. Sadio ma "motorek". Jest dobry piłkarsko. Potrafi zrobić przewagę. Takich zawodników można "wyłączyć" dzięki dobrej grze całej drużyny.

O Kolumbii:
– Występują tam bardzo dobrzy technicznie zawodnicy. Nie będą pierwszy raz na mistrzostwach. Cztery lata temu dobrze wyglądali na turnieju. To kompletny zespół. Dobrze przygotowany do spotkań.

O Japonii:
– Do meczu zostało jeszcze dużo czasu. Po meczu z Koreą Południową wiemy, że na boisku wszystko będzie się działo bardzo szybko. Zawodnicy w szybkim tempie przemieszczają się w ataku i w obronie.