Anglicy obawiają się... rasizmu w Rosji

DB
30 maj, 16:24 | Anglia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Ashley Young (fot. getty images)
Anglicy ponownie przed wyjazdem na wielki turniej przestrzegają przed… rasizmem. Tak jak w 2012 roku, tak i teraz obawiają się karygodnych zachowań ze strony trybun.

Mundial 2018: czerwona kartka po godzinie od faulu? Ważne zmiany

Przed EURO 2012 Sol Campbell odradzał kibicom przyjazd do Polski, uważając, że mogą spotkać ich zachowania rasistowskie. Teraz podobne wątpliwości Anglicy mają przed wylotem do Rosji. Zawodnicy przechodzą nawet specjalne ćwiczenia, mające pomóc im, jeśli doszłoby do takiej sytuacji.

Gareth Southgate – selekcjoner Synów Albionu – zdradził, że część przygotowań do mundialu obejmuje także nastawienie jego piłkarzy na wszelkie możliwe zachowania ze strony kibiców. Jeden z zawodników, Ashley Young, podczas konferencji prasowej stwierdził, że nie wie jak zachowałby się, gdyby rosyjscy fani zachowali się tak, jak podczas meczu z Francją.

Obawy Anglików wzbudził właśnie marcowy mecz towarzyski gospodarzy turnieju z Trójkolorowymi. Wówczas kibice zgromadzeni na stadionie w Sankt Petersburgu okazywali rasistowskie gesty w kierunki Mbappe i Pogby. Za ich zachowanie rosyjska federacja piłkarska musiała zapłacić 22 tysiące funtów kary. FIFA ma nadzieję, że nie dojdzie do podobnych zdarzeń podczas mundialu.

– Wierzę, że nie dojdzie do takich zachowań, ale będziemy rozmawiać o tym w drużynie i przygotujemy się odpowiednio – dodał Young.