Wszystko wokół Messiego. Specjalny plan Argentyny

Dawid Król
30 maj, 18:11 | Argentyna
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
LIonel Messi (fot. Getty Images)
Na mundialu nadzieja całej Argentyny skupi się wokół osoby Lionela Messiego. Zawodnik FC Barcelona jest zdecydowanie najlepszym graczem kadry Jorge Sampaolego, dlatego nawet treningi są ułożone pod niego. Selekcjoner drużyny wpadł na szczególny, rewolucyjny pomysł związany ze swą największą gwiazdą...

Mundial 2018. Lewandowski: gramy z lepszymi przeciwnikami niż na Euro

Przed meczem z Haiti, który Argentyna wygrała 4:0, zawodnicy Sampaolego trenowali w specjalny sposób. Trener podzielił kadrę na dwa zespoły, ale Leo Messi grał... w obu. Każda piłka miała być kierowana w stronę "dziesiątki".

Pierwsze efekty specyficznego treningu było widać już w spotkaniu z Haiti. Messi był pierwszym piłkarzem, którego szukali podaniem inni gracze, gdy byli przy piłce. Podobnie Argentyńczycy mają grać podczas rosyjskiego turnieju – wszystko ma się opierać na zawodniku Barcelony.

Nie możemy powiedzieć, że wygramy mundial. Obecnie są reprezentacje lepsze od nas, ale oczywiście, że będziemy chcieli zdobyć Puchar Świata, musimy być jednak realistami – mówił niedawno pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki. W Rosji Argentyńczycy spróbują udowodnić, że stać ich na zwycięstwo w turnieju.