Mundial 2018. Złość w kadrze Niemiec. Wyciekła lista powołanych

01 cze, 11:11 | Niemcy
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL/france24.com
Joachim Loew (L) i Manuel Neuer (fot. Getty)
Wpadka w reprezentacji Niemiec. W czwartek do sieci wyciekł plakat, na którym znalazły się nazwiska 23 zawodników, którzy rzekomo mieli dostać powołanie na mistrzostwa świata w Rosji. Jednocześnie można było się z niego dowiedzieć, którzy piłkarze w ostatniej chwili zostali skreśleni z listy. – To nie powinno się wydarzyć – powiedział dyrektor kadry, Oliver Bierhoff.

MŚ 2018: Niemcy z najlepiej opłacanym trenerem
Na wcześniej wspomnianym plakacie zabrakło nazwisk czterech zawodników – bramkarza Kevina Trappa, obrońcy Jonathana Taha, pomocnika Sebastiana Rudego i napastnika Nilsa Petersena. Listę opublikowała oficjalna strona niemieckiej federacji piłkarskiej. To musiała być pomyłka. Nie wiem, jak to się stało, ale zamierzam to wyjaśnić – powiedział Bierhoff. Reprezentacja Niemiec przebywa teraz na zgrupowaniu w Eppan, w północnych Włoszech. Dyrektor zaznaczył jednak, że opublikowany skład nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. – Jestem zły, ale mogę zapewnić, że to nie jest jeszcze ostateczne ogłoszenie kadry – przyznał.

Oliver Bierhoff (fot. Getty)

Są jednak dobre wieści dla reprezentacji Niemiec. Pomimo 8-miesięcznej nieobecności na boisku z powodu urazu, Manuel Neuer błyszczy na treningach. Najprawdopodobniej weźmie udział w sparingu z Austrią. Jest na dobrej drodze. Nie ma już żadnych przeszkód, jest niezwykle zmotywowany, co jest dla nas dobrą wiadomością – zapewnił Bierhoff. Joachim Loew przyznał, że bramkarz Bayernu nie wybiera się do Rosji jako wsparcie, ale będzie podstawowym bramkarzem kadry. Selekcjoner liczy, że zawodnik będzie zdrowy i gotowy rozegrać spotkanie z Meksykiem 17 czerwca w Moskwie. Wcześniej jednak będzie musiał pokazać odpowiednią formę przeciwko Austrii, a później Arabii Saudyjskiej.

Nikolas Suele (L) i Jonathan Tah (fot. Getty)

Jest najlepszy na swojej pozycji na świecie. To dla nas ważna postać – powiedział obrońca Nicklas Suele. Piłkarzy zamierza zmotywować także kanclerz Angela Merkel, która przebędzie na zgrupowanie w niedzielę. – Chce się przywitać z zespołem bez wielkich scen. To stało się tradycją i jest to dobrze odbierane przez zespół – podsumował Bierhoff. Wszystkie mecze mundialu w Rosji na żywo w TVP1, TVP2, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.