Mundial 18. Siedmiu Polaków poddano kontroli antydopingowej

DK
01 cze, 17:22 | Polska
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl, PAP
Roberto Lewandowski (fot. 400mm.pl)
Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik, Kamil Glik, Łukasz Piszczek, Maciej Rybus i Kamil Grosicki w piątek zostali poddani kontroli antydopingowej. W Arłamowie trwa zgrupowanie reprezentacji Polski przed finałami piłkarskich mistrzostw świata.

Mundial 2018. Złość w kadrze Niemiec. Wyciekła lista powołanych

Przedstawiciele Agencji Antydopingowej pojawili się na przedpołudniowym treningu. Do badania wytypowali siedmiu czołowych piłkarzy reprezentacji. Ci po południu mają grać w golfa.

W zgrupowaniu bierze udział 32 zawodników, ale 4 czerwca ogłoszona zostanie ostateczna, 23-osobowa kadra na mistrzostwa świata. Przed mundialem biało-czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie). Transmisje wszystkich meczów na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.