Czas na decydujący sparing. "To walka o marzenia"

Maciej Rafalski
02 cze, 14:12 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Mundial 2018. Konferencja prasowa. Anglia marzeniem Bereszyńskiego
Reprezentanci Polski w sobotę w Arłamowie rozegrają wewnętrzny sparing, który ma dać selekcjonerowi Adamowi Nawałce ostatnie odpowiedzi co do powołań na mundial. – Czeka nas twarda, uczciwa walka, na pewno nie będzie złośliwości – podkreślił Bartosz Bereszyński, obrońca biało-czerwonych.

Mundial 2018: transfer coraz bliżej? Agenci "Lewego" w Arłamowie

Na konferencji – poza Bereszyńskim – pojawił się jeszcze obrońca Thiago Cionek. Obecny był też Hubert Małowiejski – szef banku informacji kadry. Większość pytań dotyczyła sobotniej gry kontrolnej. Może ona zadecydować o wyborach trenera, który w poniedziałek ogłosi listę 23 piłkarzy powołanych na turniej.

Traktujemy ten sparing bardzo poważnie. Będą sędziowie, VAR, odzwierciedlenie rzeczywistości meczowej. To bardzo ważny etap przygotowań – podkreślił Cionek.

Każdy da z siebie wszystko i będzie walczył o swoje marzenia. Każdy spróbuje pokazać się z najlepszej strony – dodał Bereszyński.

Problemy z urazami mieli Łukasz Skorupski i Krzysztof Mączyński. Dziennikarze zastanawiali się, czy wystąpią w sobotniej grze kontrolnej. – Wszyscy zawodnicy są gotowi – zapewnił Małowiejski.

Zawodnicy spotkali się też z Szymonem Marciniakiem. Polski sędzia międzynarodowy miał przeprowadzić z piłkarzami szkolenie dotyczące przepisów gry na mundialu. W sobotę poprowadzi też sparing. 

Z VAR-em mam do czynienia w Serie A. Sędzia przekazał nam bardzo cenną wiedzę – przyznał Bereszyński.