Mundial 2018: problemy Belgów. Vincent Kompany może stracić kolejny turniej

MI
03 cze, 09:53 | Belgia
Vincent Kompany (Fot. Getty)
Sobotni mecz towarzyski z Portugalią (0:0) skończył się źle dla stopera Belgów Vincenta Kompany'ego. Kapitan Manchesteru City musiał opuścić boisko dziesięć minut po zmianie stron. – Poczuł ból w pachwinie – poinformował selekcjoner zespołu Roberto Martinez.

Milik: w dzieciństwie byłem odludkiem

Belgijscy kibice zadrżeli w tym meczu dwa razy. W 65. minucie jeden z rywali stanął na ręce Thibauta Courtoisa. Bramkarzem szybko zajął się jednak sztab medyczny i na szczęście mógł kontynuować grę.

Gorzej wygląda sytuacja Kompany'ego. Dziesięć minut wcześniej doświadczony obrońca musiał zejść z boiska po tym, jak próbował zatrzymać Gelsona Martinsa. – Poczuł ból w pachwinie. Oczywiście musimy to sprawdzić – przyznał Martinez.

32-letni zawodnik w niedzielę przejdzie dokładne badania. Gdyby ich wynik okazał się niepomyślny, Kompany po raz drugi z rzędu opuściłby wielki turniej. Dwa lata temu kontuzja wyeliminowała go z Euro 2016.

Jego brak byłby dużą stratą dla Belgów, bo to bardzo ważny element trzyosobowego bloku obronnego, który tworzy wraz z Janem Vertonghenem i Tobym Alderweireldem. Jego ewentualny zmiennik Thomas Vermaelen także ma problemy ze zdrowiem, zresztą od odejścia cztery lata temu z Arsenalu nie prezentuje poziomu porównywalnego z tym tercetem.