Mundial 2018. TVP Sport od dziś w Naziemnej Telewizji Cyfrowej!

07 cze, 06:08
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Robert Lewandowski (L) i Łukasz Fabiański (fot. Getty)
Już od czwartku 7 czerwca 2018 roku kanał TVP Sport można odbierać w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Od tego samego dnia stacja rozpoczęła emisję całodobową. Najważniejsze wydarzenia sportowe, w tym zbliżające się mistrzostwa świata w piłce nożnej, będzie można oglądać bezpłatnie w każdym domu.

Wszystkie mecze MŚ w TVP. Sprawdź komentatorów!

Kanał TVP Sport może nie być widoczny automatycznie na wszystkich odbiornikach. W takim wypadku należy przeprogramować telewizor lub dekoder.

Aby przeprogramować dekoder, należy:
1) Wybrać na pilocie przycisk "MENU".
2) Wybrać funkcję "INSTALACJA".
3) Wybrać "AUTOMATYCZNE WYSZUKIWANIE PROGRAMÓW".

Po chwili lista programów odświeży się i pojawią się wszystkie dostępne programy – w tym TVP Sport. Więcej informacji na stronie jaknasodbierac.tvp.pl. 

Oferta programowa TVP Sport w najbliższym czasie będzie poświęcona jedynie mistrzostwom świata w piłce nożnej. Transmisja wszystkich 64 spotkań w antenach otwartych – TVP1 i TVP2. Dodatkowo niektóre z nich będzie można oglądać w jakości 4K w nowym kanale – TVP4K.

TVP Sport zmieni się w kanał poświęcony tylko mundialowi – widzów czeka około 500 godzin programu. Studio będzie żyło od początku dnia! Już od rana program "Prosto z mundialu" – reporterzy z Rosji poinformują o tym, co dzieje się w reprezentacji Polski. Później czas na analizę meczów z poprzedniego dnia, której dokonają nasi eksperci. W paśmie popołudniowym i wieczornym sportowa antena Telewizji Polskiej będzie transmitowała mecze wzbogacone analizami w studiu i relacjami reporterów. Na koniec dnia czas na "Mundialowy Wieczór", w którym widzowie znajdą skróty ze spotkań, dokładne analizy ("Matematyka futbolu"), cięte komentarze Macieja Szczęsnego ("Okiem cenzora"), relacje z Mundialu ("Pozdrowienia z Rosji") i tematykę life style’ową dotyczącą choćby fryzur i tatuaży zawodników ("Stylówka z dnia").

Telewizja Polska wyśle do Rosji swoją ekipę. Znajdą się w niej przede wszystkim czterej najbardziej doświadczeni komentatorzy: Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski, Maciej Iwański i Tomasz Jasina. Spotkania będą także komentować: Jacek Jońca, Sławomir Kwiatkowski, Hubert Bugaj, Szymon Borczuch i Aleksander Roj. Towarzyszyć im będą eksperci najwyższej klasy: Radosław Gilewicz (były reprezentant Polski, od kilkunastu lat ekspert telewizyjny), Andrzej Juskowiak (król strzelców igrzysk w Barcelonie, wielokrotny reprezentant Polski), Maciej Żurawski (król strzelców Ekstraklasy, uczestnik mundialu 2002 i 2006), Kamil Kosowski (wielokrotny reprezentant Polski), Marcin Żewłakow (były reprezentant Polski, od sześciu lat związany z TVP jako jej stały ekspert), Mirosław Trzeciak (były reprezentant Polski) i Robert Podoliński (trener). Reporterzy TVP Sport będą towarzyszyć reprezentacji Polski 24 godziny na dobę.

Mecz otwarcia (14 czerwca: Rosja – Arabia Saudyjska) skomentują: Jacek Laskowski i Radosław Gilewicz; spotkania naszej kadry w fazie grupowej: Dariusz Szpakowski i Radosław Gilewicz (19 czerwca: Polska – Senegal), Jacek Laskowski i Andrzej Juskowiak (24 czerwca: Polska – Kolumbia) oraz Jacek Laskowski z Radosławem Gilewiczem (28 czerwca: Polska – Japonia). Finał będą komentować: Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. Na sport.tvp.pl będzie dostępny także komentarz alternatywny z trzech meczów reprezentacji Polski i finału – spotkania zrelacjonują: znany streamer Piotr "Izak" Skowyrski i Maciej Iwański.

Mundial będzie obecny w Internecie: powstał dedykowany serwis na stronie sport.tvp.pl, w którym będzie można obejrzeć wszystkie transmisje, skróty, gole oraz sporne sytuacje. W serwisie znajdą się niezbędne informacje: newsy, plan transmisji, statystyki oraz mnóstwo materiałów wideo: wywiady, materiały reporterskie, konferencje oraz wideoblogi komentatorów i ekspertów TVP. Będą kulisy mistrzostw, relacje live z naszymi ekspertami, Rafał Rostkowski oceni sporne sytuacje specjalnie dla internautów. Jednym z reporterów będzie Sebastian Mila, z którym będzie możliwa interakcja przez social media. Wszystkie newsy i materiały wideo będą dostępne także w aplikacji TVP Sport. A dla tych, którzy chcą się wcielić w rolę selekcjonera, TVP Sport przygotowała grę "Menedżer Mundialu". Będzie można stworzyć swój "Dream Team" i wygrać atrakcyjne nagrody.