Polska na mundialach: niezawodny Lato dał zwycięstwo

Leszek Jarosz
07 cze, 14:23
MŚ 1978: niezawodny Lato dał zwycięstwo
W drugim meczu na MŚ w Argentynie męczyliśmy się z Tunezją. Ta pokonując wcześniej 3:1 Meksyk została pierwszym w historii zespołem z Afryki, który wygrał mecz na mundialu.

Z nami, w końcowych dziesięciu minutach zdominowała grę całkowicie, nasza obrona była wciąż w opałach, Temime trafił w poprzeczkę i właściwie cudem uniknęliśmy remisu. Mieliśmy dobre sytuacje (Szarmach, Lato, Lubański), ale ogólnie Tunezja była szybsza, żwawsza i sprytniejsza. Tyle, że w 43. minucie Ali Kaabi fatalnie próbował wybić piłkę w polu karnym i niezawodny Grzegorz Lato wbił jedynego gola. Kibice zaczęli się jednak niepokoić formą Polaków.

6 czerwca 1978, Estadio Rosario Central (Rosario, Argentyna), widzów 15 tys.
sędzia: Franco (Hiszpania)