Mundial 2018. 60 tysięcy Brazylijczyków przyleci do Rosji

DB
08 cze, 07:52 | Brazylia
udostępnij
Źródło: PAP
Neymar (fot. getty images)
Około 60 tysięcy brazylijskich kibiców ma przylecieć do Rosji na rozpoczynające się w czwartek piłkarskie mistrzostwa świata – poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych tego południowoamerykańskiego kraju, który był gospodarzem mundialu w 2014 roku.

Mundial 2018. Nie będzie obiadów za gole Messiego i Neymara

Według mediów rosyjskich powołujących się na dane FIFA bilety kupiło już ponad 60 tysięcy fanów Canarinhos.

W związku z tak dużą liczbą kibiców udających się do Rosji ministerstwo spraw zagranicznych otworzy tymczasowe konsulaty w kilku miastach: Soczi, Kazaniu, Samarze, Rostowie. Natomiast w Sankt Petersburgu służby konsularne będą działać w placówce dyplomatycznej... Argentyny. Piłkarze Brazylii będą mieć bazę w Soczi (tak jak Polacy), a mecze w grupie E rozegrają w Rostowie (ze Szwajcarią), Sankt Petersburgu (z Kostaryką) i Moskwie (z Serbią).

– Jesteśmy rywalami jeśli chodzi o mecze piłkarskie, ale przyjaźń z Argentyną to część dziedzictwa narodowego Brazylii – powiedział minister spraw zagranicznych Aloysio Nunes o współpracy obydwu państw w Sankt Petersburgu.

Ministerstwo przygotowało specjalny "przewodnik konsularny brazylijskiego kibica" w wersji elektronicznej i papierowej, w którym zawarło nie tylko podstawowe informacje, ale i pewne przepisy prawne obowiązujące w Rosji.

Brazylijczycy w pierwszym sparingu pokonali Chorwacją 2:0. Canarinhos czeka jeszcze towarzyska potyczka z Austrią 10 czerwca w Wiedniu.