Mundial 2018. Bednarek zastąpił Glika. Nawałka: muszę go pochwalić

PB
08 cze, 23:34 | Polska
Mundial 2018. Bednarek: nie jestem zadowolony z tego meczu
Jego występ był bacznie obserwowany nie tylko przez trenera Adama Nawałkę, ale także ekspertów i kibiców. To właśnie Jan Bednarek zastąpił kontuzjowanego Kamila Glika na środku obrony i zagrał od pierwszej minuty w meczu z Chile (2:2). – Nie wygraliśmy, a to było dla mnie najważniejsze – zauważył w rozmowie z TVP SPORT.

Bednarek zastąpił Glika. Jak zagrał? Opinie ekspertów

Dla Bednarka był to dopiero drugi mecz w biało-czerwonych barwach. W reprezentacji zadebiutował w 88. minucie eliminacyjnego spotkania przeciwko Kazachstanowi. Kontuzja Kamila Glika sprawiła, że piłkarz Southampton jest głównym kandydatem do gry na środku obrony podczas zbliżającego się mundialu.

– Janek pokazał się z pozytywnej strony – ocenił selekcjoner Adam Nawałka. – W pierwszej połowie widać było trochę nerwów, lepiej było po przerwie. Z drugiej strony nie grał na pozycji, na której gra w klubie. Widać było, że to nie funkcjonuje jeszcze do końca, ale muszę go pochwalić.

A jak swój występ ocenił sam zainteresowany? – Nie wygraliśmy tego meczu, a to było dla mnie najważniejsze. Chciałem dać dobry sygnał. Za nami etap przygotowań, w którym daliśmy z siebie wszystko. Ciężko trenowaliśmy, nogi nas jeszcze nie niosą, ale cieszy to, że była widoczna determinacja. Myślę, że pozytywnie możemy patrzeć w przyszłość – stwierdził Bendarek zaraz po meczu.

Cieszymy się, że błędy przytrafiają się nam w meczach towarzyskich, a nie o stawkę. Pozytywnie patrzymy w przyszłość, bo wiemy, że mamy dużo czasu przed sobą. Jeszcze wiele treningów i towarzyski mecz z Litwą. Jesteśmy przekonani, że będziemy perfekcyjnie przekonani do spotkania z Senegalem – dodał.

Występ Bednarka podsumował także Tomasz Rząsa, ekspert Telewizji Polskiej podczas meczu w Poznaniu. – Silny w grze jeden na jeden. Wygrywał większość pojedynków główkowych, agresywnie wychodził do przeciwnika. Dobrze skracał grę i wyprowadzał piłkę. Nie do końca rozumiał się ze swoimi partnerami, ale i tak występ tego młodego chłopaka oceniłbym na plus.