Mundial 2018. Na Neymarze ciąży ogromna odpowiedzialność. Liczby nie kłamią

Paweł Baran
10 cze, 10:55 | Brazylia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Neymar (fot. Getty Images)
W niedzielne popołudnie reprezentacja Brazylii zmierzy się z Austriakami. Dla Canarinhos będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającym się mundialem. Transmisja z tego spotkania od 15:40 w TVP 1, TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

Do Rosji jadą zawojować świat. Poznaj największe talenty mundialu

Reprezentacja Austrii sprawiła sporą niespodziankę w meczu przeciwko Niemcom. Zawodnicy prowadzeni przez Franca Fodę pokonali przed własną publicznością mistrzów świata 2:1. Z Canarinhos mierzyli się jak dotąd dziewięciokrotnie. Przegrali sześć, a wygrali trzy mecze.

Starcie z Austrią będzie doskonałą okazją dla Neymara na zwiększenie dorobku bramkowego w reprezentacji Brazylii. Zawodnik Paris-Saint Germain strzelił w niej jak dotąd 54 gole. Warto także przyjrzeć się jego skuteczności. Żaden inny zawodnik Canarinhos, w okresie poprzedzającym mundial w XXI wieku, nie trafiał tak często do bramek rywali, co Neymar.

Występy Bramki Średnia bramek na mecz
Ronaldinho (2002 – 2006) 25 13 0,52
Robinho (2006 –2010) 48 19 0,40
Neymar (2010 –2014) 49 31 0,63
Neymar (2014 – 2018) 30 19 0,63


Liczby te sprawiają, że na barkach napastnika spoczywa ogromna odpowiedzialność za występ reprezentacji w trakcie turnieju. Neymar z powodu kontuzji nie grał przez trzy miesiące. W ostatnim sparingu przeciwko Chorwatom strzelił jednak gola, co z pewnością uspokoiło kibiców Canarinhos. W Brazylii ożyły tym samym nadzieje na sukces podczas mundialu. Entuzjazm studzi jednak Pele.

Neymar jest teraz bardziej dojrzałym piłkarzem, ale on nie zdobędzie tytułu w pojedynkę. Tego może dokonać tylko drużyna. Indywidualnie każdy z zawodników jest bardzo dobry, ale nie jesteśmy drużyną – zaznaczył. Jest jednocześnie przekonany, że obecny selekcjoner Tite przygotuje zespół najlepiej jak to możliwe. – Mam ogromne zaufanie do jego umiejętności – zapewnił.