Oficjalnie: jest decyzja w sprawie wyjazdu Glika na MŚ

12 cze, 15:57 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Lekarz kadry: Kamil Glik pojedzie na mundial
Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski postanowił, że Kamil Glik znajdzie się w 23-osobowej kadrze na mundial, mimo kłopotów z kontuzjowanym barkiem. Tym samym z drużyny wypada Marcin Kamiński, który miał być ewentualnym zastępcą obrońcy AS Monaco.

Menedżer 2018: stwórz drużynę marzeń i graj o cenne nagrody!

O decyzji w sprawie Glika media poinformował Jacek Jaroszewski, czyli lekarz reprezentacji Polski. Okazuje się, że rehabilitacja obrońcy Monaco postępuje lepiej, niż początkowo zakładano, dlatego zawodnik pojedzie na mundial.

Glik nadal jest w trakcie leczenia. Po diagnozie wydanej przez stronę francuską, bardzo optymistycznej, wezwaliśmy Kamila do nas. We wtorek wykonaliśmy szczegółowe badania i testy funkcjonalne. Po kompleksowej ocenie postanowiłem, że zabierzemy go ze sobą na finały mistrzostw świata. Marcin Kamiński niestety do Rosji nie pojedzie – stwierdził Jaroszewski.

Bardzo cieszymy się, że Kamil do nas wraca. Cały czas byliśmy z nim i trzymaliśmy kciuki. Dziś pozytywnie przeszedł testy medyczne  – powiedział Adam Nawałka. – Teraz będzie jeszcze przez tydzień pracował nad wydolnością "na sucho", bez przeciwnika. A po tym czasie wróci do zajęć z zespołem – dodał selekcjoner.

Pomogły działania wykonane w ostatnim czasie przez sztab reprezentacji Polski, także przez ludzi z zewnątrz. – Znaleźliśmy jednego z najlepszych fizjoterapeutów na Śląsku, który na naszą prośbę wprawiał go w ruch w najszybszy możliwy sposób – wyznał lekarz kadry.

Nie wszystkie optymistyczne informacje pojawiające sie w sprawie Glika ostatnio okazały się prawdziwe. – Wznowi treningi, ale nie tak szybko, jak zostało to przedstawione w mediach w poniedziałek. Ma duże deficyty mięśniowe, ubytki w ruchu i odczuwa jeszcze ból. Natomiast rehabilitacja przebiega niespodziewanie szybko. Jest osiem dni po odniesieniu urazu, a sytuacja wygląda tak, jakby było dużo później – powiedział Jaroszewski.