12 czerwca 2018
Japonia
51' Takashi Inui
63' Takashi Inui
77' Federico Santander (SAM.)
90' Shinji Kagawa

Mundial 2018: sześć goli i świetna druga połowa Japończyków

12 cze, 17:10
Shinji Kagawa (L) i Richard Ortiz (P) (fot. Getty Images)
Reprezentacja Japonii pokonała Paragwaj 4:2 (0:1) w meczu towarzyskim, który rozegrano w austriackim Innsbrucku. Dla drużyny Akiry Nishino był to ostatni test przed mistrzostwami świata w Rosji. Japończycy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym roku.

Były trener Japonii: nie mają szans na awans

Początek spotkania był mało ciekawy, a na podbramkowe sytuacje trzeba było poczekać. W 24. minucie Paragwajczycy mieli rzut wolny. Piłka po małym zamieszaniu w polu karnym spadła pod nogi Oscara Romero, który kopnął tuż obok słupka. Osiem minut później już się nie pomylił i pokonał Masaakiego Higashiguchiego.

Japończycy mogli wyrównać w 40. minucie, jednak Gaku Shibasaki trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego.

Zawodnicy Nishino zaatakowali także po przerwie. W 51. minucie wymienili kilka podań w środku pola, a Takashi Inui strzelił pięknego gola z dystansu.

Grupowi rywale Polaków poszli za ciosem i objęli prowadzenie. W 63. minucie piłka znów trafiła przed "szesnastkę" do Inuiego, a ten strzelił gola. Nie najlepiej zachował się bramkarz Alfredo Aguilar. Japończycy przeważali, a w 77. minucie trafili ponownie – Felipe Santander zdobył bramkę samobójczą.

W 90. minucie gola kontaktowego strzelił Richard Ortiz. Ostatnie słowo należało jednak do Japonii – wynik ustalił Shinji Kagawa.

Japończycy rozpoczną rywalizację na mundialu od meczu z Kolumbią (19 czerwca). Później zmierzą się z Senegalem (24 czerwca), a w ostatnim grupowym starciu zagrają z Polakami (28 czerwca).

Paragwaj Paragwaj

Japonia Japonia

Składy podstawowe
  Justo Villar 12'
46' Masaaki Higashiguchi 12
  Angel Lucena 59'
Naomichi Ueda 2
  Alan Benitez
Gen Shoji 3
3 Gustavo Gomez 56'
46' Wataru Endo 6
4 Fabian Balbuena
Gaku Shibasaki 7
6 Richard Ortiz 90'
74' Shinji Okazaki 9
9 Federico Santander 77'
90' Shinji Kagawa 10
13 Junior Alonso
64' Yoshinori Muto 13
15 Richard Sanchez 79'
79' 63' 51' Takashi Inui 14
20 Antonio Bareiro 59'
Hotaru Yamaguchi 16
21 Oscar Romero 65' 32'
Gotoku Sakai 21
12 Alfredo Aguilar 12'
46' Hiroki Sakai 19
11 Angel Romero 59'
46' Kosuke Nakamura 23
16 Robert Piris
64' Yuya Osako 15
5 Bruno Valdez 56'
74' Genki Haraguchi 8
  Alejandro Romero 59'
79' Takashi Usami 11