Mundial 2018. Osobliwa konferencja Francji. Pytania przez... translator

Dawid Król
12 cze, 15:37 | Francja
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Antoine Griezmann (fot. Getty Images)
Wkrótce rozpoczną się finały mistrzostw świata. Drużyny biorące udział w turnieju organizują specjalne konferencje prasowe, wśród nich jest Francja. Gdy dziennikarze zadawali pytania Antoine'owi Griezmannowi, doszło do niecodziennej sytuacji... Transmisje mundialu na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Pożegnania kadry: pogrom, stan wojenny, gol bramkarza

Francuzi zorganizowali konferencję w Rosji, dziennikarze mogli zadawać pytania tylko w ich języku. Griezmann, który występuje na co dzień w madryckim Atletico, ściąga uwagę hiszpańskich mediów, dlatego ludzi z tego kraju na konferencji nie brakowało.

Kłopot był taki, że nie wszyscy znali język francuski. Jeden z dziennikarzy, który nie operuje tym językiem obcym w dobrym stopniu, wpadł na nietypowy pomysł... zadał pytanie Griezmannowi z pomocą Google Translatora.

Dziennikarz pytał o plany na przyszłość napastnika. Nie wiadomo, czy Griezmann zostanie w Atletico, ale sam na razie nie rozwiał wątpliwości. – Wiem, że jest duże oczekiwanie na moją odpowiedź, ale nie powinienem udzielać jej dziś. Podjąłem ją już, jednak to nie miejsce ani czas, aby ją ogłaszać – odpowiedział.