Pożegnania legend. Uroczystości przed meczem z Litwą

MG
12 cze, 18:22 | Polska
udostępnij
Źródło: PAP
Sebastian Mila (fot. Getty)
Paweł Brożek, Arkadiusz Głowacki, Sebastian Mila i Rafał Murawski oficjalnie pożegnali się z piłkarską reprezentacją Polski. Uroczystość odbyła się na PGE Narodowym w Warszawie tuż przed meczem towarzyskim biało-czerwonych z Litwą.

Jest decyzja w sprawie wyjazdu Glika na MŚ

Brożek rozegrał w kadrze 38 spotkań i strzelił dziewięć bramek, Mila zanotował osiem trafień (bramka m.in. z mistrzami świata Niemcami 2:0 na stołecznym obiekcie w el. Euro 2016) także w 38 występach, Murawski wystąpił w największej liczbie spotkań z tej czwórki – 48, ale zdobył tylko jednego gola, zaś Głowacki 29-krotnie zakładał reprezentacyjną koszulkę.

Byłych już zawodników drużyny narodowej we wtorkowe popołudnie pożegnał prezes PZPN Zbigniew Boniek. Wręczył pamiątkowe koszulki z numerami odpowiadającymi liczbie gier w reprezentacji.

O godz. 18 biało-czerwoni zmierzą się z Litwą w swym ostatnim sprawdzianie przed mundialem. Turniej w Rosji rozpoczną 19 czerwca spotkaniem z Senegalem. Później podopieczni trenera Adama Nawałki zagrają z Kolumbią i Japonią.

Z Litwinami Polacy rywalizowali również przed finałami ME 2016 we Francji. Wówczas w Krakowie zremisowali 0:0. Z kolei w czerwcu 2014 roku w Gdańsku polski zespół zwyciężył Litwę 2:1, ale w finałach MŚ w Brazylii nie uczestniczył.