Mundial 2018. Real podkradł trenera Hiszpanii. Wina po stronie federacji

Dawid Król
12 cze, 21:19
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Julen Lopetegui (fot. PAP)
Real Madryt ogłosił we wtorek zakontraktowanie nowego trenera, którym ma zostać obecny selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Julen Lopetegui. Okazuje się, że Królewscy "ukradli" szkoleniowca kadrze narodowej...

Real ma nowego trenera. Po mundialu do Madrytu

Jeszcze przed tygodniem wydawało się, że najbliższa przyszłość Lopeteguiego jest związana z reprezentacją Hiszpanii. Tak też myśleli działacze federacji, którzy 22 maja ogłosili, że kontrakt trenera został przedłużony do 2020 roku.

Wcześniejsza umowa Hiszpana wygasała po zakończeniu finałów mistrzostw świata. W związku z dobrymi wynikami drużyny zawczasu przedłużono ją do 2020 roku, ale – zgodnie z hiszpańskim prawem – w każdym kontrakcie musi znaleźć się klauzula wykupu. W tym wypadku ustanowiono ją na zaledwie dwa miliony euro.

Real Madryt to wykorzystał. Po tym, jak Zinedine Zidane ogłosił, że w przyszłym sezonie nie będzie prowadzić Królewskich, działacze porozumieli się z selekcjonerem kadry . Dwa miliony euro nie jest kwotą, która mogłaby odstraszyć Florentino Pereza, dlatego od przyszłego sezonu Lopetegui będzie pracować w klubie ze stolicy Hiszpanii.