Mundial 2018. Jedenastka gwiazd Instagrama. Polaków zabrakło

Dawid Król
12 cze, 22:44
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
James Rodriguez, Sergio Ramos i Leo Messi (fot. Getty Images)
Przed finałami mistrzostw świata wiele mediów tworzy najlepsze jedenastki turnieju w oparciu o umiejętności. Takie zestawienia można jednak wykreować również na podstawie popularności piłkarzy. Jak wyglądałby skład stworzony z gwiazd Instagrama? Transmisje mundialu na antenach Telewizji Polskiej, na stronie SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Mundial 2018. Oceny Polaków: pokaz formy Kownackiego i Rybusa. Mocne wejście Kuby

W drużynie Instagrama nie znalazłby się żaden Polak. Wprawdzie Roberta Lewandowskiego obserwuje ponad 13 milionów użytkowników, ale wśród napastników to rezultat ledwie średni. Znacznie wyprzedzają go Lionel Messi (prawie 93 miliony), Neymar (ponad 94 miliony) i Cristiano Ronaldo (ponad 128 milionów).

W zestawieniu z Instagrama znalazło się miejsce tylko dla jednego piłkarza, który wystąpi w grupie H. Jest nim James Rodriguez z Kolumbii – pomocnika obserwuje 37,5 miliona osób, czyli więcej niż Paula Pogbę czy Andresa Iniestę.

Jedenastka z Instagrama (fot. Ole)

Obrońcy i bramkarze cieszą się mniejszą popularnością od atakujących. Tę starą prawdę potwierdza zainteresowanie piłkarzami na Instagramie. Davida de Geę obserwuje mniej ludzi niż Roberta Lewandowskiego, mimo to jest numerem jeden wśród bramkarzy.

Jedenastka z Instagrama: De Gea – Ramos, Thiago Silva, Pique, Marcelo – Pogba, Iniesta, James – Neymar, Messi, Ronaldo.