Mundial 2018. Pazdan: brak Glika? Nie ma czasu na rozmyślania

MR
15 cze, 16:25 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Mundial 2018. Konferencja prasowa reprezentacji Polski w Soczi
Reprezentanci Polski w Soczi przygotowują się do pierwszego spotkania mistrzostw świata, w którym zagrają z Senegalem (19 czerwca). Wciąż nie wiadomo, kiedy do gry będzie gotowy Kamil Glik. – Ostateczna decyzja nadal nie zapadła – powiedział Hubert Małowiejski, szef banku informacji kadry.

Mattheus wytypował wyniki MŚ. Pesymistyczna ocena Polaków

Na konferencji prasowej pojawili się także piłkarze – Michał Pazdan i Jacek Góralski. Nie zabrakło pytań o termin powrotu Glika. – Kamil cały czas pracuje. Ciągle są postępy, ale nie ma żadnego przełomu – wyjawił Małowiejski.

Ewentualna absencja Glika sprawi, że większa odpowiedzialność będzie spoczywać na Pazdanie.

Prawie wszystkie spotkania na środku obrony w kadrze rozgrywaliśmy razem. Pewne automatyzmy i zachowania mieliśmy opracowane. Z Jankiem Bednarkiem jest na pewno trochę inaczej. Nie ma jednak czasu na myślenie nad tym. Trzeba wyjść na boisko i grać – podkreślił Pazdan.

Zawodników pytano także o to, czy dużym problemem jest fakt, że pierwszy mecz rozegrają dopiero we wtorek. Pięć dni po rozpoczęciu turnieju.

To kwestia indywidualna. Jeśli ktoś grał cały sezon, to wolałby dłużej odpocząć. Jeżeli jednak ktoś grał rzadziej, chce mieć więcej czasu żeby potrenować – dodał Pazdan.

W spotkaniu z Litwą dobrze spisał się Jacek Góralski. To właśnie pomocnik Łudogorca Razgrad może być partnerem Grzegorza Krychowiaka w środku pola. Część reprezentantów występowała już na Euro 2012 i Euro 2016. Góralski na prestiżowym turnieju pojawił się po raz pierwszy.

To dla mnie wielka impreza. Wiadomo, że chciałbym zagrać. Jeśli trener da mi szansę, chciałbym się odwdzięczyć – zakończył piłkarz.