Mundial 2018. Bramkarz na Senegal wciąż nieznany. Spora zagadka Nawałki

PB
16 cze, 11:33 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Mundial 2018. Marek Koźmiński: "Mamy fantastycznych bramkarzy i... spory problem"
Już we wtorek Polacy rozegrają swoje pierwsze spotkanie na mundialu w Rosji. Nie znamy jeszcze nazwiska zawodnika, który zagra w bramce przeciwko Senegalowi. Transmisja z przedmeczowego studia od 13:50 w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od 16:30 w TVP 1.

Gladiator Glik: Senegalczycy, bójcie się. Obrońca w coraz lepszej formie [WIDEO]

Zarówno na Euro 2012 i 2016 bramkarzem, który grał w pierwszym turniejowym meczu, był Wojciech Szczęsny. Z mistrzowską rywalizacją żegnał się jednak bardzo szybko. Czerwona kartka w spotkaniu przeciwko Grekom w na imprezie w Polsce i Ukrainie, a cztery lata później kontuzja w starciu z Irlandią Północną sprawiły, że nie zobaczyliśmy go już na boisku. W 2012 roku miejsce w bramce stracił na rzecz Przemysława Tytonia, a w 2016 zmienił go Łukasz Fabiański.

Mamy tak fantastycznych bramkarzy, a co za tym idzie spory problem. Wydaje mi się, że ani ja, ani Marcin Żewłakow, ani Sebastian Mila nie jesteśmy w stanie wybrać jednego nazwiska. Trener w dalszym ciągu się przygląda, ocenia umiejętności prezentowane każdego dnia, a także predyspozycje do kierowania drużyną. Wcale nie zdziwię się, jeżeli decyzja zapadnie dzień przed meczem – stwierdził w studio TVP SPORT Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN.

Jego zdanie podziela ekspert TVP, Marcin Żewłakow. – Wartość dodana przez bramkarza jest w przypadku Łukasza i Wojtka taka sama. Trener też wie, że oni ten ciężar udźwigną. Gdyby od tygodnia jeden z nich wiedział, czy wystąpi w pierwszym meczu, to jeden z nich miałby przykrą rolę do odegrania. Ani słowem, ani postawą, ani gestem nie mógłby zdradzić, że karty są już rozdane – zaznaczył.