Mundial 2018. Turniej nabiera tempa. Belgia i Anglia wchodzą do gry – sprawdź, gdzie oglądać online transmisje

18 cze, 03:39
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Romelu Lukaku i Harry Kane (fot. Getty Images)
Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po szalonej mundialowej niedzieli, kiedy zawiedli faworyci Niemcy i Brazylia, a turniej nie zwalnia. Poniedziałkowe spotkania zwiastują kolejne piłkarskie emocje. Zagrają między innymi Anglicy, Belgowie i Szwedzi. Transmisja wszystkich meczów i studia do nich na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Mundial 2018. Ochoa zatrzymał potęgi i dorównał Janowi Tomaszewskiemu

Dzień z mundialem zaczniemy od studia, które będzie można oglądać na antenie TVP Sport od godziny 8:05. Omówimy trzy spotkania, które organizatorzy turnieju przygotowali na poniedziałek, jak również wrócimy do tego, co wydarzyło się na rosyjskich boiskach w niedzielę.

Grupa F. Szwecja – Korea Południowa (14:00. TVP 1, TVP Sport, TVP 4K, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
Poniedziałkowe zmagania na mundialu rozpoczną Szwedzi i Korea Południowa. Zespół Trzech Koron jest zdecydowanym faworytem spotkania, mimo że na turnieju zagra bez najbardziej znanego zawodnika z kraju, czyli Zlatana Ibrahimovicia. Gracze Janne Andersona na turniej awansowali po barażach, ale uchodzą za zespół mocniejszy od przeciętnie spisujących się ostatnio Azjatów. W ciągu ostatnich miesięcy Wojownicy Taegeuk nie osiągali dobrych rezultatów w meczach towarzyskich, przegrywając między innymi z Polską 2:3.

Szczegóły transmisji:
Godzina: studio od 13:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport oraz od 13:25 w TVP1. Mecz od 14:00 w TVP1, TVP Sport, TVP 4K, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Komentatorzy: Jacek Laskowski, Andrzej Juskowiak
Prowadzący studio: Maciej Jabłoński
Goście w studio: Arkadiusz Onyszko, Tomasz Frankowski, Jakub Wawrzyniak, Jan Tomaszewski

Eden Hazard (fot. Getty Images)

Grupa G. Belgia – Panama (17:00. TVP 2, TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
Belgowie uchodzą za czarnego konia mundialu. W ich składzie grają tacy piłkarze jak Eden Hazard, Kevin de Bruyne czy Romelu Lukaku, ale od lat nie potrafią przełożyć mocnej kadry na sukcesy w wielkich turniejach. Pierwszym rywalem Czerwonych Diabłów będzie Panama, a więc debiutant w finałach mistrzostw świata. Drużyna z Ameryki Środkowej postara się jednak sprawić niespodziankę w meczu z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Szczegóły transmisji:
GODZINA: studio od 16:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport oraz od 16:20 w TVP2. Mecz od 17:00 w TVP2, TVP 4K, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
KOMENTATORZY: Aleksander Roj, Andrzej Strejlau
PROWADZĄCY STUDIO: Piotr Dębowski
GOŚCIE W STUDIO: Arkadiusz Onyszko, Tomasz Frankowski, Jakub Wawrzyniak
ANALIZA: Włodzimierz Lubański, Paweł Janas, Rafał Rostkowski

(fot. Getty Images)

Grupa G. Tunezja – Anglia (20:00. TVP 1, TVP Sport, TVP 4K, SPORT.TVP.PL, aplikacja mobilna)
W ostatnim meczu dnia z rosyjskim mundialem przywitają się Anglicy – zespół, który zawsze uchodzi za faworyta turnieju, ale wygrał go tylko raz i to 52 lata temu. Tym razem Trzy Lwy wydają się być najmocniejszą drużyną od dawna. Szyki postara się im pokrzyżować Tunezja.

Anglicy do Rosji przyjechali z zespołem pełnym gwiazd młodego pokolenia. Liderem jest niezawodny Harry Kane, najlepszy strzelec w Europie w 2017 roku. Wspomagać go mają dynamiczni, efektowni gracze tacy jak Dele Alli czy Raheem Sterling. Ale i Tunezja pokazała ostatnio, że może utrzeć nosa Brytyjczykom, bo dobrze spisała się w spotkaniach towarzyskich z Hiszpanią i Portugalią.

Szczegóły transmisji
Godzina: Transmisja od 19:00 w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od 19:40 również w TVP 1. Początek meczu o 20:00.
Komentatorzy: Sławomir Kwiatkowski, Robert Podoliński
Prowadzący studio: Przemysław Babiarz
Goście w studio: Tomasz Rząsa, Grzegorz Rasiak, Arkadiusz Onyszko
Analiza: Rafał Ulatowski, Jerzy Engel, Rafał Rostkowski