Mundial 2018. "Sprawiedliwości stało się zadość". Anglicy zadowoleni po wygranej

Dawid Król
19 cze, 00:09 | Anglia
Źródło: sport.tvp.pl
Harry Kane (fot. Getty Images)
Anglicy zdołali wywalczyć zwycięstwo w meczu z Tunezją. W ostatniej chwili gola na 2:1 strzelił Harry Kane. Kapitan Synów Albionu nie kryje, że jego zdaniem uzyskany wynik był sprawiedliwy.

Napastnik Tottenhamu strzelił oba gole Anglików, którzy mieli w meczu zdecydowaną przewagę. – Być może w końcówce sprawiedliwości stało się zadość – stwierdził Kane. – Myślę, że można było podyktować kilka rzutów karnych, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, za jakie zagranie miała go Tunezja – dodał.

Uporanie się z taką sytuacją pokazuje, że masz charakter. To wielki sukces. Jestem tak dumny z chłopaków, a nie było łatwo – opisywał wrażenia po spotkaniu napastnik. – Myślę, że graliśmy dobrze, szczególnie w pierwszej połowie. Powinniśmy byli prowadzić, mogliśmy strzelić kilka goli więcej – dodał.

Z gry zespołu zadowolony jest również selekcjoner Gareth Southgate. – Choć czas nam uciekał, pozostaliśmy spokojni. Czekaliśmy na szanse. W pierwszej połowie mieliśmy wiele okazji po podaniach przecinających linię obronną przeciwnika, a w drugiej części dobrze radziliśmy sobie ze stałych fragmentów gry – tłumaczył.