Mundial 2018. Piotr "Izak" Skowyrski i Maciej Iwański skomentują mecz Polska - Senegal [transmisja online]

19 cze, 06:09
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
(fot. TVP Sport)
– Ostatnio każdą wolną chwilę poświęcałem na czytanie o mistrzostwach świata, czy oglądaniu meczów. Staram się żyć mundialem, żeby we wtorek dać z siebie wszystko – mówi youtuber Piotr "Izak" Skowyrski, który - wspólnie z dziennikarzem TVP Sport Maciejem Iwańskim – skomentuje we wtorek mecz Polska – Senegal. Transmisja od godz. 16:50 tylko w SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Piotr "Izak" Skowyrski komentatorem MŚ 2018 w TVP!

"Izak" i Maciej Iwański mają już na koncie kilka wspólnie skomentowanych spotkań, m.in. towarzyski mecz Polska - Holandia w 2016 roku, który na SPORT.TVP.PL obejrzało na żywo 300 tys. osób. Do dziś to najlepsza transmisja sportowa w historii serwisów internetowych Telewizji Polskiej.

– Mundial to najważniejsze wydarzenie piłkarskie, również najważniejsze wydarzenie dla mnie. Miałem okazję komentować już m.in. mecz Euro 2016 i to był miły wstęp, rozpoczęcie pewnej przygody, którą teraz będę kontynuował. To super sprawa – przylecieć do Moskwy, zobaczyć to wszystko na miejscu, poczuć tę atmosferę... – przyznał komentator esportu.

Tuż po przylocie do Rosji, w rozmowie ze SPORT.TVP.PL, zapewnił, że – choć miał ostatnio szczelnie wypełniony grafik – wykorzystywał każdą wolną chwilę na przygotowania do pracy podczas mundialu. Uważnie śledził dotychczasowe mecze, a największe wrażenie – jak dotąd – zrobiło na nim starcie Portugalia – Hiszpania (3:3).

– W korespondencyjnym pojedynku Ronaldo – Messi mamy 3:0. Portugalczyk właściwie sam zatrzymał Hiszpanię. Ja jestem akurat w "teamie Messi", ale trzeba przyznać, że to, co zrobił Ronaldo, to było coś fantastycznego. Kiedy zobaczyłem jego trzeciego gola, opadła mi szczęka. Chyba po raz pierwszy biłem brawo Cristiano Ronaldo – powiedział.

Teraz uwaga "Izaka" skupiona jest wyłącznie na wtorkowym meczu Polska – Senegal. – Mówi się, że to najważniejsze spotkanie, że może przesądzić o wyjściu z grupy. Stadion jest biało-czerwony i gdzie wygrać, jeśli nie na nim. Mam nadzieję, że te barwy obiektu Spartaka będą dla nas szczęśliwe i wyjdziemy z tego meczu zwycięsko – dodał.

Podczas mundialu w Rosji Piotr "Izak" Skowyrski i Maciej Iwański skomentują wspólnie cztery spotkania – trzy grupowe mecze reprezentacji Polski oraz finał.