Mundial 2018. "Na mundialu powinno zabraknąć Deschampsa, nie Benzemy"

Maciej Rafalski
19 cze, 13:10 | Francja
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Didier Deschamps (fot. Getty Images)
Francuzi w pierwszym meczu mistrzostw świata pokonali Australię, ale nie zachwycili. W Rosji z zespołem nie ma Karima Benzemy. – Dla mnie to nie jest normalne – nie ma wątpliwości Zlatan Ibrahimović, były napastnik reprezentacji Szwecji.

Kłopoty Francji. Karne, VAR i waleczna Australia

Benzema nie gra w reprezentacji od października 2015 roku. Został odsunięty od kadry oskarżeń o szantażowanie Mathieu Valbueny. Dotychczas Deschamps – wspólnie z władzami federacji – decyzji może "bronić" wynikami. W 2016 roku drużyna została wicemistrzem Europy.

To jeden z najlepszych napastników na świecie. Wygrał Ligę Mistrzów i gra w Realu Madryt. Jego nieobecność nie ma nic wspólnego z futbolem – podkreślił "Ibra" w rozmowie z telewizją beIN Sports.

Karim Benzema w barwach reprezentacji Francji (fot. Getty Images)

Jeśli trener uzasadnia decyzję tym, że Benzema nie jest wystarczająco dobry, to oznacza, że to jego nie powinno tam być – dodał Ibrahimović.

Eksperci wymieniali Francję jako jednego z najpoważniejszych kandydatów do tytułu. Problemem może być niewielkie doświadczenie zespołu.

Uważam, że jego absencja jest śmieszna. Jeśli chcesz wygrywać, potrzebujesz zwycięzców. Benzema do nich należy – spuentował Ibrahimović.